UNEC müəlliminin mühazirəsi Macarıstan universitetində maraqla dinlənilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev Macarıstanın Dunaujvaros Universitetində olub.
Avropa Komissiyasının Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Dunaujvaros Universitetində olan A.Rzayev tələbələrə “Geoiqtisadiyyat” mövzusunda mühazirələr oxuyub.
Səfər çərçivəsində Anar Rzayev Dunaujvaros Universitetinin idarəçiliyi və biznes strukturları ilə əməkdaşlığın uğurlu təcrübəsi və metodları ilə yaxından tanış olub.
Qeyd edək ki, UNEC-lə Dunaujvaros Universiteti arasında birgə elmi təqdiqat işlərinin aparılması və beynəlxalq əməkdaşlıq məqsədilə Erasmus+  müəllim mübadilə proqramı çərçivəsində müqavilə imzalanıb. Proqram çərçivəsində Dunaujvaros Universitetinin professorları aprel ayında UNEC-in SABAH qrupunun tələbələrinə “Əmək bazarı” fənnini tədris ediblər.

Преподаватель UNEC провел лекцию в университете Венгрии
Директор Международной школы экономики Азербайджанского государственного экономического университета Анар Рзаев посетил университет Венгрии Dunaujvaros.
В рамках программы обмена европейской комиссии Erasmus+  А.Рзаев в университете провел лекцию для студентов на тему «Геоэкономика».
В рамках визита Анар Рзаев близко ознакомился с успешными опытом и методами сотрудничества со структурами управления и бизнеса университета Dunaujvaros.
Следует отметить, что между UNEC и университетом Dunaujvaros с целью совместного проведения научно-исследовательских работ и международного сотрудничества в рамках программы обмена преподавателями Erasmus+  заключен договор. В рамках программы профессора университета  Dunaujvaros в месяце апреле студентам групп САБАХ провели занятие по дисциплине «Рынок труда».