UNEC müəllimləri Polşanın Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində mühazirə oxuyublar
UNEC müəllimləri Polşa Respublikasının Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində mühazirə oxuyublar.
Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçirilən layihədə UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının iqtisad elmləri namizədi, dosent Sevər Məmmədova və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktor müavini, “Beynəlxalq İqtisadiyyat” (ingilis dilli) kafedrasının dosenti, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru İnarə Rzayeva iştirak ediblər. UNEC müəllimləri bakalavr və magistrlərə 8 akademik saat mühazirə oxuyublar.
“Marketinq” fənninin tədris edən S.Məmmədova Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetinin xahişi ilə proqrama “Azərbaycan iqtisadiyyatının rəqabətqabliyyətinin əsas vektorlarının inkişafı” və “Azərbaycan Respublikasında biznesin təşkilində mədəni amillərin rolu” mövzularını da əlavə edib. Polşa tələbələrinə Azərbaycanın multikultural dövlət olduğunu bildirib.
“Dünya iqtisadiyyatı” fənnini isə İ.Rzayeva tədris edib. Onun mühazirələri “Qloballaşma proseslərinin dünya iqtisadiyyatına təsiri”, “Beynəlxalq ticarətin dünya iqtisadiyyatında inkişaf tendesiyaları”, “Azərbaycanın xarici-ticarət əlaqələri, o cümlədən Polşa ilə olan iqtisadi əlaqələr” mövzularında olub.
Hər iki UNEC müəllimi öz təqdimatlarında Polşa tələbələrinə Azərbaycan Respublikası ərazisində 25 ildən çox davam edən ədalətsiz Dağlıq Qarabağ müharibəsi haqqında həqiqətləri çatdırıblar.

UNEC Staff lecture at the Poznan University of Economics and Business of Poland
UNEC staff delivered lectures at the Poznan University of Economics and Business of Polish Republic.
A PhD in Economic Sciences, Associate Professor of UNEC Department of International Economics Sevar Mammadova and a Deputy Director of the International School of Economics, Associate Professor of the Department of International Economics, PhD in Economic Sciences Inara Rzayeva participated in the Project implemented within the Erasmus+ Exchange Program. UNEC instructors conducted 8 academic hour lectures to undergraduate and graduate students.
S.Mammadova who teaches “Marketing” added the topics of “Development of the main Vectors of the Competitiveness of Azerbaijan Economy” and “The Role of the Cultural Factors in Business Administration in the Republic of Azerbaijan” with request of the Poznan University of Economics and Business. She noted to Polish students that Azerbaijan is a multicultural country.
I.Rzayeva conducted classes in “World Economy”. She delivered lectures on “Impact of the Globalization Processes on the World Economy”, “Development Tendencies of International Trade in the World Economy”, “Foreign-trade Relations of Azerbaijan and the relations with Poland”.
The both instructors delivered the truth about the Daghlig Garabagh War that is in progress in the territory of the Republic of Azerbaijan for already 25 years to Polish students by their presentations.