UNEC müəllimləri Rusiya İqtisad Universitetində dərs deyəcəklər
UNEC-in dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələri ilə eynigüclü təhsil xidmətlərinin təqdim etməsi istiqamətində fəaliyyəti, nüfuzlu reytinqlərdə yer tutması, habelə  tədrisin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması istiqamətində regionda ilk  dəfə həyata keçirdiyi dayanıqlı islahatları dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrinin diqqətini çəkməkdədir.
Bu mənada rektor, professor Ədalət Muradovun Q.V. Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinə səfəri zamanı UNEC-in professorlarının Rusiyanın ilk iqtisadyönümlü  universitetində tədris prosesində iştirak etmələri üçün dəvət olunmalarını bu qəbildən hesab etmək olar.
Q.V. Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin rektoru, professor Viktor Qrişin UNEC-in  professorlarını universitetə dəvət edərək onlar üçün bütün  şəraitin yaradılacağını qeyd edib. Professorların tədris prosesinə cəlb olunmaları iki universitet arasında əməkdaşlığı daha da gücləndirəcək.
Görüş zamanı Rusiyada distant təhsil üzrə lider universitet olan  Q.V. Plexanov adına Rusiya İqtisad Universiteti ilə birgə proqramların işlənməsi də razılaşdırılıb. Hazırda iki universitet arasında ikili diplom proqramları tamamlanır.
Qeyd edək ki, UNEC ötən ildən başlayaraq ölkədə ilk dəfə olaraq Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texnologiya Təhsil İnstitutunda təhsil xidmətləri həyata keçirir.

UNEC Teachers will conduct classes at the Russian University of Economics
UNEC’s performance in providing educational service of the same power with the world’s prestigious higher education institutions, taking place in the influential ranking lists, as well as sustainable reforms implemented by for the first time in the region are attracting the world’s leading higher education institutions.
In this sense, the invitation of UNEC Professors to the Plekhanov Russian University of Economics to conduct classes during the Rector, Professor Adalat Muradov’s visit to the university can be considered of this kind.
Rector of the Plekhanov Russian University of Economics, Professor Victor Grishin said that all the necessary conditions will be created for UNEC Professors when we invite them to our university. Professors’ involvement to teaching process will expand cooperation between the two universities.
Agreement on the development of joint curricula with the Plekhanov Russian University of Economics which is at the cutting edge in distance training in Russia. Currently, dual diploma programs are being completed between the two universities.
Note that, for the first time in the country UNEC has been implementing educational services at the Westerns Macedonian Institute Technological Education of the Republic of Greece since the last year.