UNEC müəllimləri Rusiya İqtisad Universitetində dərs deyəcəklər
UNEC-in dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələri ilə eynigüclü təhsil xidmətlərinin təqdim etməsi istiqamətində fəaliyyəti, nüfuzlu reytinqlərdə yer tutması, habelə  tədrisin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması istiqamətində regionda ilk  dəfə həyata keçirdiyi dayanıqlı islahatları dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrinin diqqətini çəkməkdədir.
Bu mənada rektor, professor Ədalət Muradovun Q.V. Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinə səfəri zamanı UNEC-in professorlarının Rusiyanın ilk iqtisadyönümlü  universitetində tədris prosesində iştirak etmələri üçün dəvət olunmalarını bu qəbildən hesab etmək olar.
Q.V. Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin rektoru, professor Viktor Qrişin UNEC-in  professorlarını universitetə dəvət edərək onlar üçün bütün  şəraitin yaradılacağını qeyd edib. Professorların tədris prosesinə cəlb olunmaları iki universitet arasında əməkdaşlığı daha da gücləndirəcək.
Görüş zamanı Rusiyada distant təhsil üzrə lider universitet olan  Q.V. Plexanov adına Rusiya İqtisad Universiteti ilə birgə proqramların işlənməsi də razılaşdırılıb. Hazırda iki universitet arasında ikili diplom proqramları tamamlanır.
Qeyd edək ki, UNEC ötən ildən başlayaraq ölkədə ilk dəfə olaraq Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texnologiya Təhsil İnstitutunda təhsil xidmətləri həyata keçirir.

Преподаватели UNEC будут преподавать в Российском экономическом университете
Деятельность UNEC в направлении представления образовательных услуг равных с престижными высшими учебными заведениями мира, завоевание мест в  авторитетных рейтингах, а также устойчивые реформы, осуществляемые в направлении повышения качества образования привлекает внимание престижных высших учебных заведений мира.
В этом смысле при визите ректора, профессора Адалата Мурадова в Российский экономический университет им. Г.В.Плеханова приглашение преподавателей UNEC на участие в учебном процессе первого в России экономического профиля университета можно рассматривать в качестве таковых.
Ректор Российского экономического университета имени Г.В.Плеханова  Виктор Гришин пригласив профессоров UNEC в университет, отметил о создании для них всех условий. Привлечение в учебный процесс профессоров еще больше усилит сотрудничество между двумя университетами.
При встрече была согласована разработка совместных программ с Российским экономическим университетом им.Г.В. Плеханова, университета-лидера России по дистанционному обучению. В настоящее время завершаются программы двойного диплома между двумя университетами.
Следует отметить, что начиная с прошлого года, UNEC впервые в стране осуществляет образовательные услуги в Технологическом институте образования Западной Македонии Ресублики Греция.