UNEC müəllimi Qarabağ problemindən danışdı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadiyyat və İşlətmə” kafedrasının müəllimi Nəriman Xanəhmədov “Beynəlxalq İstanbul Hüquq Konqresi” mövzusunda beynəlxalq elmi konfransda iştirak edib. Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən konfransda prezident Recep Tayyib Ərdoğan açılış nitqi ilə çıxış edib.
UNEC müəllimi Nəriman Xanəhmədov konfransda “Beynəlxalq hüquq normalarına görə Dağlıq Qarabağ probleminin həlli” mövzusunda məruzə edib. N.Xanəhmədov məruzəsində Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixindən, məsələnin həlli ilə bağlı danışıqlar prosesinin gedişindən, beynəlxalq birliyin bu məsələdə tutduğu mövqedən və məsələnin həlli ilə bağlı problemin ziddiyyətli və mürəkkəb xarakterindən danışıb. O, Ermənistanın BMT, ATƏT və Avropa Birliyinin bu barədə qəbul etdiyi qətnamələrə, bəyanatlara əməl etmədiyini vurğulayaraq, münaqişənin həllində beynəlxalq ictimaiyyətin mövqeyinin kifayət qədər mühüm rol oynadığını bildirib.
Beynəlxalq tədbirdə Türkiyənin rəsmi nümayəndələri ilə birlikdə Azərbaycan da daxil olmaqla, 48 fərqli ölkənın ədliyyə naziri, Konstitusiya  vəAli məhkəmələrin hakimivə175-ə yaxın  məhkəmə nümayəndəsi iştirak edib.

Teaching staff of the Department of Economics and Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Neriman Khanahmadov attended the international scientific conference on “International Istanbul Congress of Law”. President of the Republic of Turkey Rajab Tayyib Ardoghan made an opening speech in the conference held in Istanbul, Turkey.
UNEC teacher Neriman Khanahmadov made a report on “Resolution of Daghlig Garabagh conflict in accordance with the norms of International Law” within the conference.  N.Khanahmadov spoke about the history of Daghlig Garabagh conflict, the progress of the negotiations process on the settlement of the conflict, the international community’s position on this issue and the controversial and complex nature of its resolution. Emphasizing that Armenia does not follow the resolutions adopted by UN, OSCE and the EU, he said that the community’s position in resolving the conflict plays enough important role.
Along with the official representatives of Turkey, the Ministers of Justice, judges of Constitutional and Supreme Courts and 175 court representatives of 48 various countries including Azerbaijan attended the conference.