UNEC qış imtahan sessiyasına hazırdır
1-DSC_4615UNEC-də 2016/17-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası 29 dekabr 2016-cı ildən 2 fevral 2017-ci ilədək davam edəcək. Yazılı və test üsulu ilə keçiriləcək imtahanlara 12 mindən çox tələbə qatılacaq. İlk dəfə olaraq Zaqatala və Dərbənd filialları, eyni zamanda Maliyyə-İqtisad Kollecində imtahanlar eyni qaydada keçiriləcək.
Sessiya dövründə hər həftənin şənbə günü UNEC rektorunun QHT, KİV və ictimaiyyət nümayəndələri ilə birgə keçirəcəyi “Açıq qapı”da tələbələrin bütün müraciətləri dinlənilərək, operativ tədbirlər görüləcək. Sessiyanın sonuna kimi QHT nümayəndələri, təhsil ekspertləri və imtahanlara məsul şəxslər Radio UNEC-in canlı efirində tələbələrin suallarını cavablandıracaqlar. QHT nümayəndələri tələbələr arasında imtahan sessiyası ilə bağlı anonim sorğu da keçirəcəklər.
Elmi Şuranın növbəti iclasında əsas müzakirə mövzusu sessiyaya hazırlıqla bağlı olub. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov yeniliklərin tədbiqində əsas məqsədin tələbələrin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi və şəffaflığın təmin edilməsi olduğunu bildirib.
Ə.Muradov sessiyanın sonuna kimi kitabxana və oxu zallarının saat 09.00-da 22.00-a kimi tələbələrin ixtiyarına verilməsi, imtahana hazırlaşarkən sıxlığı aradan qaldırmaq üçün tədris binalarında xüsusi auditoriyalaların ayrılması, onların fasiləsiz internetlə təmin edilməsi ilə bağlı göstəriş verib.
Tədris və təlim texnologiyları üzrə prorektor, professor Damət Bağırov deyib ki, tələbələrin rahat şəkildə imtahan vermələri üçün universitetin bütün tədris binalarında zəruri şərait yaradılıb. 430 kompüter quraşdırılmış imtahan zallarında gün ərzində üç mindən çox tələbə imtahan verə biləcək.
Şura üzvləri 2016/17-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyasına hazırlığı qənaətbəxş hesab ediblər.
Elmi Şurada UNEC Katibliyi, Karyera Mərkəzi və Tərcümə Mərkəzinin əsasnamələri geniş müzakirəyə çıxarılaraq qəbul edilib.

UNEC готов к зимней экзаменационной сессии
В UNEC зимняя сессия  2016/17 учебного года продолжится с 29 декабря 2016 года до 2 февраля 2017 года. Письменные и тестовые экзамены состоятся при участии свыше 12 тысяч студентов. Впервые в Закатальском и Дербентском филиалах, а также в Финансово-экономическом колледже экзамены пройдут в одинаковом порядке.
В период сессии в каждую субботу ректор  UNEC совместно с НПО, СМИ и представителями общественности, будет проводить  «День открытых дверей». Здесь будут  выслушаны все обращения студентов, приняты оперативные меры. До конца сессии представители НПО, эксперты по образованию и ответственные за экзамен лица в прямом эфире Radio UNEC будут отвечать на вопросы студентов. Представители НПО в связи с экзаменационной сессией проведут анонимный опрос среди студентов.
На очередном Ученом совете основной темой обсуждения являлась подготовка к сессии. Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов отметил, что основой целью в применении новшеств является объективная оценка знаний студентов и обеспечение прозрачности.
А.Мурадов дал указание по поводу предоставления до конца сессии в распоряжение студентов библиотеки и читального зала с  09.00 до 22.00 часов, при подготовке к экзамену для устранения скопления студентов  отведение специальных аудиторий в учебных корпусах, беспрерывное обеспечение их интернетом.
Проректор по учебной и образовательной технологии, профессор Дамат Багиров отметил, что студентам для спокойной сдачи экзаменов во всех учебных корпусах университета созданы необходимые условия. В экзаменационных залах, в которых установлены 430 компьютеров,  в течение дня смогут сдать экзамены свыше трех тысяч студентов.
Члены совета подготовку к зимней экзаменационной сессии 2016/17 учебного года признали удовлетворительной.
На Ученом совете были широко обсуждены и приняты  положения Секретариата, Центра карьеры и Переводческого центра UNEC.