UNEC sahibkarlara dəstək verməyə hazırdır
İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığa Kömək Milli Fondu (SKMF) Qazax rayonunun Canalı kəndində işgüzar forum keçirib.
Sahibkarların maarifləndirilməsi, sahibkarlığın inkişafına maliyyə dəstəyinin göstərilməsi məqsədilə keçirilən forumda UNEC-in Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov ilə “Biznesin idarəedilməsi” kafedrasının dosenti Niyazi Həsənov da iştirak edib.
UNEC-in sahibkarlara hər cür dəstək verməyə hazır olduğunu bildirən M.Əhmədov universitetdə yeni fəaliyyətə başlayan Digital Marketinq Mərkəzi və Xarici Ticarət Dəstək Mərkəzi barədə məlumat verib. O, mərkəzlərin sahibkarların istehsal etdikləri məhsulların satışının səmərəli təşkili üçün istər yerli, istərsə də xarici bazarlarda tədqiqat aparmağa hazır olduğunu diqqətə çatdırıb. M.Əhmədov UNEC-in bu bölgənin sahibkarlarına ödənişsiz konsaltinq xidməti göstərəcəyini, əyani və elektron vəsaitlərlə təmin edəəcəyini bildirib.
“Biznesin idarəedilməsi” kafedrasının dosenti Niyazi Həsənov biznes-planın hazırlanması, investisiya vəsaitlərinin səmərəli yerləşdirilməsi, informasıya bankının yaradılması və informasiyalardan yararlanma, konsaltinq biznesində səmərəli istifadə etmək barədə dünyada son dövürlərdə istifadə edilən metodlardan söz açıb.

UNEC готов оказать поддержку предпринимателям
Национальный фонд поддержи предпринимательства (НФПП)  министерства  экономики  провел форум в селе Джаналы Газахского района.
В форуме, состоявшемся с целью просветительства предпринимателей и развития предпринимательства, приняли участие декан факультета Бизнеса и менеджмента UNEC, доцент Мирага Ахмедов и доцент кафедры «Управление бизнесом»Ниязи Гасанов.
Отметив,  что UNEC готов оказать всестороннюю помощь предпринимателям,  М.Ахмедов информировал  о Центре  Digital Marketinq и Центре поддержки внешней торговли, вновь приступивших к деятельности.  Он довел до внимания, что предприниматели центров для эффективного сбыта произведенной ими продукции готовы проводить исследования как на отечественных,  так и на внешних рынках.   М.Ахмедов отметил, что UNEC окажет бесплатные консалтинговые услуги предпринимателям, обеспечит наглядными и электронными пособиями.
Доцент кафедры «Управление бизнесом» Ниязи Гасанов рассказал о разработке бизнес-плана, эффективном размещении инвестиционных пособий, создании информационного банка и пользовании информациями, методах, используемых в последнее время в консалтинговом бизнесе.