UNEC təhsil xidməti ixracını genişləndirir
Rusiya Federasiyası Elm və Təhsil Nazirliyinin əmri ilə rəsmi lisenziya əsasında fəaliyyət göstərən UNEC-in Dərbənd filialında region üzrə iqtisadi təhsilin genişləndirilməsi istiqamətində yeni imkanlar yaradılıb. Bu ilin avqust ayında Rusiya Federasiyası Təhsil və Elm sahəsinə nəzarət federal xidməti (Рособрнадзор) tərəfindən imzalanmış əmrə əsasən, UNEC-in Dərbənd filialında ali təhsil ilə yanaşı orta ixtisas təhsili üzrə mütəxəssis hazırlığı da həyata keçiriləcək. Bununla da UNEC – təhsilin hər iki istiqaməti üzrə ölkə xaricində tədris fəaliyyəti göstərən ilk Azərbaycan universiteti olub.
UNEC-in Dərbənd filialında orta ixtisas təhsili üzrə qəbul prosesi Rusiya Federasiyasının qəbul qaydaları əsasında aparılacaq. Filialda maliyyə, bank işi, tətbiqi informatika, informasiya sistemləri, iqtisadiyyat və mühasibat uçotu  üzrə mütəxəssislər hazırlanmaqla 5  ixtisas üzrə tədris aparılacaq.
Məlumat üçün bildirək ki, 2016-cı ildən etibarən UNEC Avropa İttifaqına üzv olan ölkədə də mütəxəssis hazırlığını həyata keçirir. UNEC ilə Yunanıstanın Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu arasında bağlanan müqaviləyə əsasən Yunanıstanda birgə magistr proqramı üzrə mütəxəssis hazırlığı həyata keçirilir və bu ilin sonunda ilk məzunlar müvafiq diplom alacaqlar.

UNEC расширяет экспорт образовательных услуг
UNEC начинает подготовку специалистов среднего профессионального  образования    за пределами страны.
В Дербентском филиале UNEC, действующем по приказу Министерства науки и образования Российской Федерации на основе официальной лицензии, созданы новые условия в направлении расширения экономического образования по региону.  В августе этого года на основе приказа, подписанного Федеральной службой по надзору в сфере образования и науки  Российской Федерации (Рособрнадзор), в Дербентском филиале  UNEC наряду с высшим образованием будет осуществлена подготовка специалистов среднего профессионального образования.  Таким образом, UNEC – первый университет Азербайджана, осуществляющий учебную деятельность за пределами страны по обоим направлениям образования.
Процесс приема в  среднее профессиональное образование в Дербентском филиале UNEC будет проводиться на основе правил приема Российской Федерации. В филиале будет проводиться подготовка специалистов по 5 специальностям – финансы, банковское дело, прикладная информатика, экономика и бухгалтерский учет.
Для информации следует отметить, что с 2016 года UNEC осуществляет подготовку специалистов также в стране-члене Европейского Союза. На основе контракта, заключенного между UNEC и Технологическим образовательным институтом Западной Македонии,  в Греции осуществляется подготовка специалистов по совместной магистерской программе, и в конце этого года первые выпускники получат соответствующие дипломы.