UNEC tələbələri Azərbaycan İstiqlal Muzeyində
UNEC tələbələri 9 noyabr – Dövlət Bayrağı Günü münasibəti ilə Azərbaycan İstiqlal Muzeyində ekskursiyada olublar.
Biznes və Menecment, İqtisadiyyat, Rus İqtisad Məktəbi, Maliyyə və Mühasibat, Əmtəəşünaslıq, Texnologiya və dizayn fakültələrinin iştirak etdiyi ekskursiyada Tələbələr Xalq Cümhuriyyətinin ilk üçrəngli bayrağını maraqla qarşılayıblar.
Ziyarətçilər muzeydə ekspozisiyaların nümayiş etdirildiyi 6 zal ilə tanış olublar. İlk zalda Azərbaycanın dövlət rəmzləri – üçrəngli bayraq, gerb, himn və Konstitusiyanı əks etdirən sənədlər, eləcə də istiqlaliyyət tarixini, görkəmli şəxsiyyətlərin həyatını əks etdirən fotolar, müxtəlif məlumatlar yer alıb. İkinci zalda Azərbaycan tarixinin XIX əsrin ikinci yarısından XX əsrin əvvəllərinədək olan dövrü əks etdirilib. Zalın digər bölməsində 31 mart soyqırımına həsr olunan fotofaktlar, arxiv materialları, sənədlər nümayiş olunub. XX əsrin sonunda milli-azadlıq hərəkatına, Qarabağ müharibəsinə həsr olunan ekspozisiyanın yerləşdiyi növbəti zalda Azərbaycanın yeni tarixi əks olunub. Eyni zamanda Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzü, erməni terroru, 20 Yanvar qırğını, Xocalı soyqırımı barədə fotolar, müxtəlif sənədli materiallar sərgilənib.
Muzeyin Azərbaycan Respublikasının tarixinə və Heydər Əliyevin fəaliyyətinə həsr edilən zalı UNEC tələbələrinin xüsusi marağına səbəb olub. Burada Heydər Əliyevin daxili və xarici siyasəti, neft strategiyası barədə tarixi faktlar, sənədlər, kitab və qəzet materialları yer alıb. Həmçinin prezident İlham Əliyevin fəaliyyəti, son illərdə Azərbaycanın qazandığı nailiyyətlər barədə məlumat və fotolar da nümayiş olunub.

Студенты UNEC в Азербайджанском музее «Истиглал»
Студенты UNEC по случаю 9 ноября – Дня государственного флага совершили экскурсию в Азербайджанский музей «Истиглал».
Студенты факультетов Бизнеса и менеджментаЭкономики, Русской экономической школы, Финансов и бухгалтерии, Товароведения, совершившие экскурсию в музей, с интересом встретили трехцветный флаг Народной Республики.
Посетители ознакомились с 6 залами музея, демонстрирующими экспозиции. В первом зале представлены документы, отражающие государственные символы Азербайджана – трехцветный флаг, герб, гимн и Конституция, а также фото, отражающие историю независимости, жизнь выдающихся личностей и разная информация. Во втором зале отражается история Азербайджана периода второй половины XIX века и начала XX века. В других частях зала демонстрируются трехцветный флаг Народного движения, фото факты, архивные материалы, документы, посвященные геноциду 31 марта. В следующем зале с экспозициями национально-освободительного движения конца XX века, Карабахской войны отражается новая история Азербайджана. В то же время выставлены фото, разные документальные материалы об агрессии Армении на Азербайджан, армянском терроре, кровавых событиях 20 января, Ходжалинском геноциде.
Зал музея, посвященный истории Азербайджанской Республики и деятельности Гейдара Алиева, вызвал большой интерес у студентов  UNEC.  Здесь нашли место исторические факты, документы, книги и газеты  о внутренней и внешней политике, нефтяной стратегии Гейдара Алиева. Также представлена информация о деятельности Президента Ильхама Алиева, успехах, достигнутых Азербайджаном в последние годы.