UNEC tələbələri biliklərini təcrübədə uğurla tətbiq edir
İqtisadiyyat ixtisası üzrə IV kursda təhsil alan 35 tələbə ixtisas təcrübəsini Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Əmək və Sosial Problemlər üzrə Elmi-Tədqiqat və Tədris Mərkəzində keçir.
Təcrübə zamanı tələbələr mərkəzin Əmək bazarı və məşğulluq problemləri şöbəsində əmək bazarının öyrənilməsi, monitorinqi prosesləri, o cümlədən sorğu anketlərinin hazırlanması və sorğuların keçirilməsi texnologiyaları ilə tanış olaraq, həmin proseslərdə yaxından iştirak ediblər. Həyat səviyyəsi və sosial müavinətlər şöbəsində isə onlar sosial müavinətlər sisteminin vəziyyəti, eləcə də, ünvanlı sosial yardım mexanizminin fəaliyyəti, özünüdəstək proqramının tətbiqi ilə bağlı yeniliklərlə tanış olublar.
Hazırda tələbələr təcrübələrini Kadr hazırlığı və ixtisasartırma kursunun təşkili ilə Əmək şəraiti və əməyin mühafizəsi şöbələrində davam etdirirlər.
Tələbələrin təcrübə prosesinin gedişinə UNEC-in təyin etdiyi təcrübə rəhbərləri professor Natiq Qasımov, dosentlər Sevinc Bayramova, Həmid Zeynalov, İsmayıl İsmayılov və Rəşad Hüseynov nəzarət edir.
Müəssisə tərəfindən təyin edilən təcrübə rəhbərləri dosent Mətləb Mahmudov və Elxan Novruzov ixtisas təcrübəsi dövründə UNEC tələbələrinin bilik və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirərək onların tapşırıqları uğurla yerinə yetirdiklərini bildiriblər.

Студенты UNEC успешно применяют знания на практике
35 студентов IV курса, получающих образование по специальности Экономики, проходят производственную практику в Научно-исследовательском и Учебном центре по труду и социальным проблемам Министерства труда и социальной защиты населения.
Во время практики в отделе рынка труда и занятости центра студенты ознакомились с технологией изучения рынка труда, процессами мониторинга, в том числе с подготовкой анкеты опроса и проведения опроса, лично приняли участие в этих процессах. А в отделе уровня жизни и социальных пособий ознакомились с состоянием системы социальных пособий, а также с деятельностью адресной социальной помощи, новшествами в связи с применением программы самоподдержки.
В настоящее время студенты продолжают практику в отделах Подготовки кадров и организации курса повышения квалификации и Условий и охраны труда.
За ходом производственной практики студентов контролируют назначенные UNEC руководители практики профессор Натик Гасымов, доценты Севиндж Байрамова, Гамид Зейналов, Исмаил Исмаилов и Рашад Гусейнов.
Руководители практики, назначенные предприятием, доцент Матлаб Махмудов и Эльхан Новрузов высоко оценили знания и способности студентов UNEC в период производственной практики, отметили об успешном выполнении ими заданий.