UNEC tələbələri İsveçrə mətbəxi ilə tanış olublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və Dizayn fakültəsinin tələbələri Beynəlxalq Fransız dili və Frankofoniya həftəsi ərzində keçirilən tədbirlər çərçivəsində İsveçrə mətbəxi ilə bağlı ustad dərslərində iştirak ediblər.
İsveçrənin Azərbaycandakı səfirliyinin Bakı Bulvar Otelində təşkil etdiyi ustad dərslərində aşpazlar – isveçrəli Pascal Aubert, fransız Thibault Bera və Azərbaycanlı Orxan Muxtarov praktiki bişirmə texnikalarını nümayiş etdiriblər. Aşpazlar yalnız yerli məhsullardan istifadə etməklə xüsusi milli reseptlər və hazırlanma qaydasını təqdim ediblər.
Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiyasiyasının seçilmiş aşpazlarının qatıldığı ustad dərslərində UNEC-in Qida məhsullarının texnologiyası kafedrasının müdiri Gülnisə Abbasbəyli, müəllimələr Elza Omarova, İlhamə Kazımova, Sevinc Məhərrəmova da iştirak edib.

The undergraduate students of the School of Technology and Design of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) attended Master Classes of Swiss Cuisine held within the international week of the French Language and Francophone.
During the Master Classes conducted by the Chefs Swiss Pascal Aubert, French Thibault Bera and Azerbaijani Orkhan Muxtarov practical cooking techniques have been demonstrated at Baku Boulevard Hotel. Using only domestic products the cooks presented special national recipes and preparation methods.
Head of the UNEC Department of Technology of Foodstuff Gulnisa Abbasbayli, teaching staff members Elza Omarova, Ilhama Kazimova and Sevinj Maharramova participated the Master Classes attended by selected chefs of the National Culinary Association of the Republic of Azerbaijan.