UNEC tələbələri İsveçrə mətbəxi ilə tanış olublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və Dizayn fakültəsinin tələbələri Beynəlxalq Fransız dili və Frankofoniya həftəsi ərzində keçirilən tədbirlər çərçivəsində İsveçrə mətbəxi ilə bağlı ustad dərslərində iştirak ediblər.
İsveçrənin Azərbaycandakı səfirliyinin Bakı Bulvar Otelində təşkil etdiyi ustad dərslərində aşpazlar – isveçrəli Pascal Aubert, fransız Thibault Bera və Azərbaycanlı Orxan Muxtarov praktiki bişirmə texnikalarını nümayiş etdiriblər. Aşpazlar yalnız yerli məhsullardan istifadə etməklə xüsusi milli reseptlər və hazırlanma qaydasını təqdim ediblər.
Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiyasiyasının seçilmiş aşpazlarının qatıldığı ustad dərslərində UNEC-in Qida məhsullarının texnologiyası kafedrasının müdiri Gülnisə Abbasbəyli, müəllimələr Elza Omarova, İlhamə Kazımova, Sevinc Məhərrəmova da iştirak edib.

Студенты UNEC ознакомились со швейцарской кухней
Студенты факультета Технологии и дизайна Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) в рамках проведенной недели Французского языка и Франкофонии участвовали на уроках мастер-класс, связанных со швейцарской кухней
На организованных швейцарским посольством в Азербайджане в Отеле Бакинский бульвар уроках  мастер-класс  повара – швейцарец Паскаль Ауберт, француз Тхибаулт Бера и азербайджанец Орхан Мухтаров продемонстрировали технологию практического приготовления. Повара, используя лишь местные продукты, представили специальные национальные рецепты и способы их приготовления.
На уроках мастер-класс при участии изысканных поваров Азербайджанской национальной кулинарии участвовали заведующая кафедрой Технологии пищевых продуктов Гюльниса Аббасбейли, преподаватели Эльза Омарова, Ильхама Казымова, Севиндж Магеррамова.