UNEC tələbələri şəhid Ülvi Hacıyevin ailəsini ziyarət ediblər
UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri və fəalları Vətən müharibəsində qəhrəmancasına şəhid olan UNEC-in məzunu Ülvi Hacıyevin ailəsini və məzarını ziyarət ediblər. Görüşdə II Qarabağ müharibəsində qazi olan UNEC tələbəsi Ağaəli Quliyev də iştirak edib.
Ülvi Hacıyevin anası Həmidə xanım oğlu tələbələrlə oğlu haqqında xatirələrini bölüşüb. Ülvinin ailəsinə, vətəninə bağlı biri olduğunu, onun bir çox müsbət xüsusiyyətləri ilə yaxınlarının və dostlarının sevgisini qazandığını bildirib. Kiçik yaşlarından oğlunun üzgüçülüklə məşğul olduğunu, bir sıra medallarla təltif edildiyini deyən Həmidə xanım, Ülvinin idmanla yanaşı, təhsilinə də məsuliyyətlə yanaşdığını deyib. Ülvinin 2012-ci ildə UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin rus bölməsinə, bakalavr təhsilini bitirdikdən sonra isə 2016-cı ildə “Biznesin təşkili və idarə edilməsi” “Maliyyə ixtisaslaşması” üzrə magistratura pilləsinə qəbul olduğunu bildirib.
Ülvinin İkinci Qarabağ müharibəsi başlayanda könüllü olaraq cəbhəyə yollandığını deyən Həmidə xanım oğlundan, oğlunun sonuncu dəfə 15 oktyabrda qohumları ilə əlaqə saxladığını, sonradan isə 50 günə yaxın xəbər ala bilmədiklərini söyləyib. Ailəsi onun hələ də sağ olduğunun və evinə salamat dönəcəyinə ümidlli olsalar da, onlara Ülvi Hacıyevin Fizuli rayonu istiqamətində gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına vuruşaraq, şəhidlik zirvəsinə ucaldığı deyilib.
Noyabrın 30-da Ülvi Hacıyev II Fəxri Xiyabanda dəfn olunub. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən, ölümündən sonra “Vətən uğrunda” medalı ilə təltif edilib.
Görüşdə UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Rüfət Süleymanlı THİK-in Fəxri Fərmanını şəhidin ailəsinə təqdim edib. Bildirib ki, 26 illik ömrünü qəhrəman kimi başa vuran Ülvi Hacıyevin əziz xatirəsi hər birimizin qəlbində əbədi olaraq yaşayacaqdır.
Sonra tələbələr Ülvi Hacıyevin II Fəxri Xiyabandakı məzarını ziyarət edərək, onun əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər və məzarı önünə gül dəstələri düzüblər.

UNEC students visited the family of martyr Ulvi Hajiyev
The chairman and activists of the UNEC Student Trade Union Committee visited the family and grave of UNEC graduate Ulvi Hajiyev, who was heroically martyred in the Patriotic War. UNEC student Agaali Guliyev, a veteran of the Second Karabakh War, also participated in the meeting.
Ulvi Hajiyev’s mother Hamida told the students about her memories of her son. He said that Ulvi is attached to his family and his homeland, and he won the love of his relatives and friends with his positive qualities. Mrs. Hamida said that her son was engaged in swimming from a young age and was awarded with a number of medals.
In 2012, Ulvi was admitted to the Russian department of the Faculty of Economics of UNEC. In 2016, after completing his bachelor’s degree, he received a master’s degree in English on “Business Organization and Management” and “Finance Specialization”.
Hamida Khanum, who said that Ulvi voluntarily went to the front when the Second Karabakh War started, said that her son contacted his relatives for the last time on October 15, and then they did not hear from him for nearly 50 days. Although his family did not lose hope that he was alive and would return home, they later received the news that Ulvi Hajiyev fought heroically in the battles in the direction of Fuzuli region and rose to the height of martyrdom.
Ulvi Hajiyev was buried on December 6 in II Fakhri Khiyaban. According to the Decree of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, he was posthumously awarded medals “For the Motherland”, “For the release of Fuzuli”, “For the release of Khojavend”, “For the release of Jabrayil”.
At the meeting, Chairman of UNEC Student Trade Union Committee Rufat Suleymanli presented the Honorary Decree of THIK to the martyr’s family. He said that the dear memory of Ulvi Hajiyev, who ended his 26-year life as a hero, will live forever in the hearts of each of us.
Then the students visited the grave of Ulvi Hajiyev in II Fakhri Khiyaban, honored his dear memory and laid flowers in front of the grave.