UNEC tələbələrindən ailələrə kitab sovqatı
Martın 17-də UNEC-in dəstəyi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Kitab at!” layihəsi çərçivəsində Bakı sakinlərinə kitab hədiyyə edilib.
“Kitab at!” layihəsinin məqsədi ölkədə mütaliə mədəniyyətini inkişaf etdirmək, eyni zamanda qədim ənənələrə söykənən Novruzda kitab oxumaq vərdişini gündəmə gətirmək məqsədi daşıyır. Layihə çərçivəsində tələbə könüllülər uşaq ədəbiyyatı, şeir və romandan ibarət on beş min kitabı Bakı, Gəncə və Lənkəran sakinlərinə hədiyyə olaraq paylayırlar.
Artıq Gəncə şəhər YAP Gənclər Təşkilatının aktiv gənclərindən ibarət könüllülərin iştirakı ilə Nizami Gəncəvinin “Xəmsə”sindən ibarət 5000 kitab Gəncə sakinlərinə hədiyyə edilib. Layihə Lənkəranda davam edəcək.

Books presented by UNEC Students
Baku residents were introduced books within the “Throw a Book” Project implemented by the Public Association “Support to Economist Students” and support of UNEC on March 17.
The “Throw a Book” Project is targeted in developing reading culture in the country and bringing up the habit of reading within Novruz  which is based on ancient traditions. Student volunteers distributed fifteen thousand books consisting of child literature, poetry and novels to the residents of Baku, Ganja and Lenkoran.
Five thousand of books consisting of Nizami Ganjavi’s “Khamsa” were already distributed to the residents of Ganja by the activists of NAP Youth Organization of Ganja.