UNEC tələbələrindən ailələrə kitab sovqatı
Martın 17-də UNEC-in dəstəyi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Kitab at!” layihəsi çərçivəsində Bakı sakinlərinə kitab hədiyyə edilib.
“Kitab at!” layihəsinin məqsədi ölkədə mütaliə mədəniyyətini inkişaf etdirmək, eyni zamanda qədim ənənələrə söykənən Novruzda kitab oxumaq vərdişini gündəmə gətirmək məqsədi daşıyır. Layihə çərçivəsində tələbə könüllülər uşaq ədəbiyyatı, şeir və romandan ibarət on beş min kitabı Bakı, Gəncə və Lənkəran sakinlərinə hədiyyə olaraq paylayırlar.
Artıq Gəncə şəhər YAP Gənclər Təşkilatının aktiv gənclərindən ibarət könüllülərin iştirakı ilə Nizami Gəncəvinin “Xəmsə”sindən ibarət 5000 kitab Gəncə sakinlərinə hədiyyə edilib. Layihə Lənkəranda davam edəcək.

Книжный подарок от студентов UNEC
17 марта при организационной поддержке UNEC, Общественного объединения «Поддержка студентов-экономистов» в рамках осуществляемого проекта “Kitab at!” жителям Баку представлены в подарок книги.
Целью проекта “Kitab at!” является развитие в стране культуры чтения, в то же время привитие навыков чтения книг на празднике Новруз, который опирается на древние традиции. В рамках проекта студенты-добровольцы представили жителям Баку, Гянджи Ленкорани в подарок пятнадцать тысяч книг, включающих детскую литературу, стихи и романы.
Уже при участии добровольцев, из числа активистов Молодежной организации YAP города Гянджи 5000 книг Низами Гянджеви «Хамсе» подарены жителям Гянджи. Проект продолжится в Ленкорани.