UNEC tələbələrinə diplomlar təqdim edilib
DSC_4670İyulun 1-də Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilən ali təhsil müəssisələri tələbələri arasında Respublika çempionatının qaliblərinin təltifolunma mərasimi keçirilib.
Bu ilin mart -may ayları ərzində ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında idmanın 9 növü üzrə keçirilən yarışlarda UNEC komandası şahmat üzrə birinci yeri qazanıb. Atletika, sərbəst güləş, yunan-roma güləşi üzrə isə UNEC tələbələri II və III yerlərə layiq görülüblər.
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) keçirilən təltifolunma mərasimində AHİK sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Mehbalıyev idman yarışlarında qazandıqları qələbələrə görə gənc idmancıları təbrik edib, onlara təhsildə və idmanda yeni-yeni uğurlar arzulayıb. Daha sonra Konfederasiya sədri qaliblərə mükafatlar təqdim edib.

Вручены дипломы студентам UNEC
1 июля при организационной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта, Республиканского комитета свободных профсоюзов работников образования Азербайджана, Общественного объединения спортивных организаций профсоюза Азербайджана состоялась церемония награждения победителей Республиканского чемпионата среди студентов высших учебных заведений, состоявшегося при непосредственной организационной поддержке Республиканского спортивного центра «Тахсил» и Республиканского совета Студенческого спортивного общества «Гянджлик».
В соревнованиях по 9 видам спорта среди студентов высших учебных заведений, состоявшихся с марта по май месяц этого года, команда UNEC завоевала первое место по шахматам. По атлетике, вольной борьбе, греко-римской борьбе студенты UNEC были удостоены II и III  мест.
На церемонии награждения, состоявшейся в Конфедерации профсоюзов Азербайджана (КПФ), председатель КПФ, депутат Милли Меджлиса Саттар Мехбалыев за победу в спортивных соревнованиях поздравил молодых спортсменов,  пожелал им новых успехов в учебе и спорте. Затем председатель Конфедерации вручил победителям призы.