UNEC tələbələrinə diplomlar təqdim edilib
DSC_4670İyulun 1-də Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilən ali təhsil müəssisələri tələbələri arasında Respublika çempionatının qaliblərinin təltifolunma mərasimi keçirilib.
Bu ilin mart -may ayları ərzində ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında idmanın 9 növü üzrə keçirilən yarışlarda UNEC komandası şahmat üzrə birinci yeri qazanıb. Atletika, sərbəst güləş, yunan-roma güləşi üzrə isə UNEC tələbələri II və III yerlərə layiq görülüblər.
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) keçirilən təltifolunma mərasimində AHİK sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Mehbalıyev idman yarışlarında qazandıqları qələbələrə görə gənc idmancıları təbrik edib, onlara təhsildə və idmanda yeni-yeni uğurlar arzulayıb. Daha sonra Konfederasiya sədri qaliblərə mükafatlar təqdim edib.

UNEC Students were awarded diplomas
Awarding ceremony of the Republican Championship held among the students of higher education institutions supported by the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports, Republic Committee of Independent Trade Union of Azerbaijan Education Employees and the Public Association of Azerbaijan Trade Union Committees’ Sports Organizations, organized by the Republic Sports Center “Tehsil” (“Education”) and “Genclik” (Youth) Student Sports Association Republic Board.
UNEC team became I of the competitions held on 9 sport types among the students of higher education institutions within March-May of the year. UNEC students achieved the II and III places in athletics, freestyle wrestling and Greco- Roman wrestling.
ACTU Chairman, member of the Parliament Sattar Mehbaliyev congratulated young sportsmen for their victories on sports contests, wished them new success in their education and sport during the awarding ceremony held in Azerbaijan Confederation of Trade Union Committees. Later the Confederation Chairman presented the winners’ awards.