UNEC tələbələrinin unudulmaz bayram sovqatı
UNEC ənənəvi olaraq hər Novruz Bayramında həyata keçirdiyi “Kitab at!” layihəsini bu il də reallaşdırıb.
Ölkədə mütaliə mədəniyyətini inkişaf etdirmək, eyni zamanda qədim ənənələrə söykənən Novruzda kitab oxumaq vərdişini gündəmə gətirmək məqsədi daşıyan “Kitab at!” layihəsi çərçivəsində UNEC-in tələbələrinin topladığı kitablar bayram sovqatı kimi evlərə paylanıb. UNEC-in dəstəyi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən layihəyə Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndində start verilib. UNEC tələbələri Cocuq Mərcanlı sakinləri üçün xüsusi olaraq uşaq ədəbiyyatı, şeir və romandan ibarət 30 adda 100 yeni kitabı evlərə paylayıblar.
Sonra isə bayram günlərində tələbələr beş min bədii ədəbiyyat nümunəsini Bakı, Sumqayıt, Gəncə və Şəmkir sakinlərinə bağışlayıblar. Qeyri-adi bayram sovqatını alan hər kəs UNEC tələbələrinin bu mütərəqqi addımını unudulmaz bayram təbriki adlandırıblar.

Незабываемый праздничный подарок студентов UNEC
В рамках проекта “Kitab at!”, осуществляемого с целью развития в стране культуры чтения, в то же время вынесения на повестку дня привычки чтения книги в праздник Новруз, опирающийся на глубокие традиции, книги, собранные студентами UNEC, розданы в семьи в качестве праздничного подарка. Проекту, осуществляемому при организационной поддержке UNEC, Общественного объединения «Поддержка студентов-экономистов» дан старт в селе Джоджуг Марджанлы Джебраильского района. Студенты UNEC раздали жителям села Джоджуг Марджанлы 100 книг под 30 названием, состоящие из детской литературы, стихов и романов.
Затем в праздничные дни студенты подарили жителям Баку, Сумгаита и Шамкира пять тысяч книг образцов художественной литературы. Такой необычный подарок стал  незабываемым праздничным поздравлением для каждого от студентов UNEC.