UNEC təmsilçiləri iki yüzdən çox məktəbə səfər ediblər
Yuxarı sinif şagirdlərinə UNEC barədə məlumat vermək, onlara ixtisas seçimində dəstək olmaq məqsədilə keçirilən görüşlər Bakı, Sumqayıt, Göyçay, İsmayıllı, Quba, Şabran, Zaqatala, Siyəzən, Qəbələ, Şəki, Ağdaş və Mingəçevirin qabaqcıl məktəblərində keçirilib.
Professor-müəllim heyəti yuxarı sinif şagirdlərinə regionun ən böyük iqtisadyönümlü və Azərbaycanın 4 dildə təhsil verən yeganə ali təhsil müəssisəsi olan UNEC barədə ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, UNEC-ə qəbul DİM-in təşkil etdiyi test imtahanları ilə yanaşı, beynəlxalq SAT proqramı vasitəsilə də həyata keçirilir. Abituriyentlərin diqqətinə çatdırılıb ki, son iki ildə II ixtisas qrupu üzrə ən yüksək bal toplayanlar məhz UNEC-i seçib.
Görüşlərdə yalnız UNEC-də tətbiq edilən yeniliklər də səsləndirilib. Qeyd edilib ki, 600-dən yüksək bal toplayaraq UNEC-ə qəbul olan tələbələrə bir semestr boyunca xüsusi təqaüd verilir. Bundan başqa, imtahan sessiyasında fakültə fərqi olmadan hər kurs üzrə ən yüksək nəticə göstərən 15 tələbəyə ikinci əlaçı təqaüdü verilir. UNEC-in tələbəyə verdiyi üstünlüklərdən biri də UDİD proqramı ilə 4 ilə 2 ixtisasa sahib olmaqdır.
Məktəblilərə abituriyentlər arasında çox populyar olan “UNEC-də bir gün” layihəsi barədə də məlumat verilib. Bildirilib ki, layihə çərçivəsində bu tədris ilində Bakı, Sumqayıt, Mingəçevir, Lənkəran, Quba, Şirvan, Zaqatala və Xaçmazla birlikdə 60-dan çox məktəbin 1000-ə yaxın şagirdi UNEC-in “bir günlük tələbə”si olub.
Görüşlərdə UNEC-in tanıtım videoçarxı nümayiş etdirilib, məlumat kitabçaları paylanıb.
Qeyd edək ki, daha öncə UNEC-in professor-müəllim heyəti Gürcüstandakı Azərbaycan məktəblərinə də səfər ediblər.

The UNEC representatives have visited more than two hundred schools
The meetings were held at the leading secondary schools in Baku, Goychay, Isamayilli, Guba, Shabran, Zagatala, Siyazan, Gabala, Shaki, Aghdash and Mingachevir to give the senior class students the information about the UNEC and support them in the selection of the specialty.
The academic-teaching staff told the senior class students about the UNEC, the region’s  largest economy oriented  and the only higher education institution in Azerbaijan providing the education in 4 languages. It was noted that, the admission to UNEC was carried out not only with the test exams organized by the State Examination Center, and through the international SAT program, as well as. The applicants were notified that, within the past two years the high school graduates receiving the highest grade points on the II specialty group had selected the UNEC.
During the meetings, only the innovations applied at UNEC were spoken about. It was noted that, the students enrolled in the UNEC by getting more than 600 grade points were given the special scholarship within the semester. In addition, 15 students getting the highest grade points on each course without the faculty difference were given the second degree scholarship at the the exam session. One of the advantages given to the students by UNEC was the opportunity to get 2 qualifications with the Intra-university Dual Degree Program within 4 years.
The pupils were also informed about the “One day at UNEC” project which was very popular among the high school graduates. It was noted that, in this academic year, within the framework of the project, about 1000 pupils of more than 60 secondary schools, from Baku, Sumgait, Mingachevir, Lankaran, Guba, Shirvan, Zagatala and Khachmaz had become the “one-day student”s of UNEC.
In the meetings, the video presentation of UNEC were demonstrated and the handouts were distributed.
It should be noted that, earlier the academic-teachig staff of UNEC had visited the Azerbaijani schools in Georgia.