UNEC və ODTÜ arasında birgə texnoparkın yaradılmasına dair müzakirələr keçirilib
Oktyabrın 2-də Türkiyənin Orta Doğu Texniki Universiteti (ODTÜ) Texnoparkının direktor müavini Tolğa Özpolat Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşdə hər iki universitet arasindaki mövcud əlaqələrdən və gələcək əmakdaşlıq imkanlarından danışılıb. Ə.Muradov bildirib ki, dünya universitetləri səviyyəsinə yüksəlmək niyyətində olan UNEC, Türkiyə ali məktəbləri sırasında özünəməxsus yeri olan və geniş texnopark təcrübəsinə malik ODTÜ ilə əmakdaşlıqda maraqlıdir.
T.Özpolat ODTÜ-nün otuz beş illik tarixi olan texnoparkı haqda məlumat verərək bildirib ki, burada 304 şirkət fəaliyyət göstərir. Bu gün ODTÜ-nün texnoparkının minə yaxın layihəsinin reallaşmasından söz açan qonaq, UNEC-lə əmakdaşlıqdan məmnun qaldığını bildirib.
Görüşdə birgə texnoparkın yaradılmasına dair müzakirələr aparılıb. Sonra UNEC-in Texnologiya Transfer Mərkəzinin (TTN) direktoru Aydın Hüseynov TTN haqda geniş təqdimatla çıxış edib. Qonağa UNEC-də on ay əvvəl yaradılan mərkəzin gördüyü işlərdən danışıb.
Görüşün sonunda T.Özpolat UNEC-in İnnovativ Biznes İnkubatorunu ziyarət edərək, startaplarla tanış olub, gənclərə öz tövsiyələrini verib.

Между UNEC и ТУОД (Турция) состоялись обсуждения по поводу создания совместного технопарка
2-го октября заместитель директора Технопарка Технического Университета Орта Догу (Турция) Толга Озполат был в Азербайджанском Государственном Экономическом Университете (UNEC). На встрече с ректором UNEC, профессором Адалятом Мурадовым разговор шел о существующих между двумя университетами связях и возможностях будущего сотрудничества. А.Мурадов отметил, что имеющий намерения подняться на уровень мировых университетов, UNEC заинтересован в сотрудничестве с ТУОД, который имеет собственное место в ряду высших школ Турции и имеет большой опыт работы в технопарках.
Т.Озполат информируя о технопарке ТУОД, имеющем 35 летнюю историю, отметил, что здесь функционирует  304 компаний. Говоря о примерно тысяча реализованных проектах технопарка, гость выразил свою удовлетворенность от сотрудничества с  UNEC.
На встрече состоялись обсуждения по поводу создания совместного технопарка. Затем с обширной презентацией о ЦТТ выступил директор Центра трансфера технологий (ЦТТ) UNEC Айдын Гусейнов. Он рассказал гостю о проделанной работе в Центре, который был создан 10 месяцев назад.
В конце встречи Т. Озполат посетил Центр трансфера технологий, ознакомился со стартап-проектами и дал молодежи свои рекомендации.