UNEC X Beynəlxalq Təhsil sərgisində təmsil olunub
Oktyabrın 7-də Baku Ekspo Mərkəzində X Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil sərgisinın açılışı olub. Sərgidə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) öz stendi ilə təmsil olunub. Təhsil Nazirliyinin rəsmi dəstəyi, “Caspian Event Organisers” (“CEO”) şirkətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən yubiley sərgisində 14 ölkədən 118 ali və orta təhsil müəssisəsi iştirak edib.
Sərginin açılış mərasiminə qatılan təhsil nazirinin müavini Ceyhun Bayramov və nazirliyin digər əməkdaşları UNEC-in stendi ilə tanış olub. Universitetin Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Şahin Bayramov nazir müavininə UNEC barədə, universitetdəki yeniliklər haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, 2016/2017-ci tədris ilində UNEC-i ən yüksək balla seçən tələbələrin sayında ciddi artım qeydə alınıb. Belə ki, bu il 291 tələbə 600-dən yüksək bal toplayaraq İqtisad Universitetinə daxil olub. Ş.Bayramov UNEC-in QS və Webometrics kimi beynəlxalq reytinqlərdəki mövqeyindən, hazırda uğurla həyata keçirilən “Elektron Universitet” modelinin, Differensial əmək haqqı sisteminin universitetdə tədrisin keyfiyyətinin artırılmasına verdiyi töhfələrdən danışıb. Prorektor UNEC-də yeni tədris ilindən start verilən “Lider müəllim-lider universtet”, “Tədrisin keyfiyyəti tələbələrin gözü ilə” layihələrini xüsusi vurğulayıb.
Təhsil nazirinin müavini Ceyhun Bayramova ikili diplom, mübadilə, Mevlana və Erasmus+ proqramlarının uğurlu nəticələri barədə məlumat verilib.
C.Bayramov UNEC-də tətbiq olunan yenilikləri yüksək qiymətləndirib və uğurların davamlı olmasını arzulayıb.
UNEC-in beynəlxalq proqramları, distant, qiyabi və əlavə təhsilin təşkili və əcnəbilərin qəbulu prosesində elektron qaydaların tətbiqi, universitetdə 4 dildə tədris imkanlarının olması sərgi iştirakçılarının daha çox marağına səbəb olub. Stendə baxış zamanı ziyarətçiləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

UNEC представлен на X Международной образовательной выставке
7 октября в Бакинском центре Ekspo состоялось открытие X Азербайджанской международной выставки. На выставке Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) был представлен своим стендом. В юбилейной выставке, состоявшейся при официальной поддержке Министерства образования, компании “Caspian Event Organisers” (“CEO”), участвовали 118 высших и средних образовательных учреждений из 14 стран.
Заместитель министра образования Джейхун Байрамов и другие сотрудники, участвующие в открытии выставки, ознакомились со стендом UNEC. Проректор по международным отношениям и программам университета Шахин Байрамов дал подробную информацию заместителю министра о UNEC, новшествах, осуществляемых в университете.  Он отметил, что наблюдается значительный рост в числе набравших самый высокий балл студентов, выбравших UNEC в 2016/2017 учебном году. Так, в этом году 291 студент, набрав более 600 баллов, поступили в Экономический университет. Ш.Байрамов рассказал о позициях UNEC в таких международных  рейтингах как  QS и Webometrics, успешно осуществляемой Электронной модели университета, системе Дифференциальной заработной платы, которые внесли вклад в повышении качества обучения в университете. Проректор UNEC особо подчеркнул стартующие с нового года проекты «Лидер преподаватель – лидер университет», «Качество обучения глазами студентов».
Заместителю министра Джейхуну Байрамову была дана информация об успешных результатах программ двойного диплома,  Mevlana və Erasmus+ .
Д.Байрамов высоко оценил применяемые в UNEC новшества и пожелал успеха в дальнейшей деятельности.
Международные программы UNEC, организация дистанционного, заочного и дополнительного образования, применение электронной системы в процессе приема иностранных студентов,  возможности обучения в университете на 4 языках вызвали большой интерес у участников выставки. При осмотре стенда были освещены интересующие посетителей вопросы.