Universitetlərarası intellekt birinciləri – UNEC tələbələri
Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin təşkilatçılığı ilə 2016-cı ilin sonunda ali məktəb tələbələri arasında keçirilən Futzal idman yarışının, “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununun və “İlin peşəkar gənci” müsabiqəsi qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Mərasimdə AHİK-in sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Mehbalıyev Azərbaycanda həyata keçirilən uğurlu gənclər siyasətindən danışıb, əldə olunan nailiyyətlərdən bəhs edib. Ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulmuş dövlət gənclər siyasətinin əhəmiyyətindən söz açaraq, Ulu Öndərin ideyalarının Prezident İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə həyata keçirildiyini vurğulayıb. Dövlətimizin başçısının təhsilə, mədəniyyətə, idmana daim böyük önəm verdiyini deyən AHİK-in sədri diqqətə çatdırıb ki, müvafiq sahələrdə qazanılan nailiyyətlər ildən-ilə artır.
Rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verən S. Mehbalıyev bildirib ki, ATİAHİRK tələbə və gənclərin hərtərəfli inkişafı üçün müxtəlif tədbirlər reallaşdırır.
Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov çıxışında gənclərə göstərilən qayğıdan, onların elmə və təhsilə, idmana olan maraqlarından və uğurlarından danışıb, ölkəmizdə təhsilin, mədəniyyətin və idmanın inkişafı üçün geniş imkanlar yaradıldığını vurğulayıb. Diqqətə çatdırıb ki, Azərbaycan bu il IV İslam Həmrəyliyi Oyunları kimi möhtəşəm tədbirə ev sahibliyi edəcək.
Sonra qaliblərə mükafatlar təqdim edilib.
“Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununun qalibi adını qazanan UNEC tələbələrinə I yerin mükafatı təqdim edilib. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin və Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri isə II və III yerə layiq görülüblər.

Interuniversity Intellect Winners – UNEC Students
An awarding ceremony of mini-football, intellectual game “What? Where? When?” and the competition “Professional Young person of the Year” held in the end of 2016 by the Republic Committee of Azerbaijan Education Employees’ Independent Trade Union Committee.
ITUC Chairman, Member of Parliament Sattar Mehbaliyev spoke about the successful youth policy realized in Azerbaijan and gain achievements. Talking about the significance of youth policy founded by the National Leader Heydar Aliyev he highlighted that the Great Leader’s ideas are being decisively implemented by the President Ilham Aliyev. Noting that the Head of state always attaches great importance to the education, Chairman of ITUC brought to attention that the achievements in the relevant areas increasing year by year.
Delivering the information about the body he runs, S.Mehbaliyev said AEEITUC performs various activities for the comprehensive development of students and young people.
Deputy Education Minister Firudin Guliyev spoke about the care rendered to the youth, their interest to science and education, sports and achievements; emphasized that the opportunities for the development of education, culture and sport are being created by the state in our country. He drew to attention that Azerbaijan will host IV Islamic Solidarity Games this year.
Afterwards, winners were awarded.
UNEC students who became the winners of the intellectual game “What? Where? When?” were presented I place. Students of the Azerbaijan University of Oil and Industry and Baku State University became II and III of the contest.