1961-ci il iyulun 23-də Yevlax rayonu Aşağı Qarxun kəndində anadan olmuşdur.
1968-1978-ci illərdə Yevlax rayonu Aşağı Qarxun kəndinin 8 illik məktəbində, sonra Yevlax r-nu 1 №-li orta məktəbdə təhsil almışdır.
1982-ci ildə T.Şevçenko ad. Kiyev Dövlət Universitetinə daxil olmuşdur. 1987-ci ildə həmin universiteti bitirmişdir.
1987-1990-cı illərdə Azərbaycan Dövlət Xarici Dillər Universitetinin «Siyasi iqtisad» kafedrasının baş laborantı olmuşdur.
1990-1992-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin aspirantı olmuşdur.
1992-2014-cü illərdə İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasında baş müəllim, dosent işləmişdir.
2003-cü ildə namizəlik dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
2014-cü ilin aprelindən 2016-cı ilin iyuluna kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin BİM fakültəsinin dekanı olmuşdur.
2016-cı ildən UNEC-in Rus dilində Tədris Mərkəzinin direktorudur. 2017-ci ildən “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının professorudur.
UNEC Koqnitiv iqtisadiyyat mərkəzinin rəhbəridir.
Rusiya, Ukrayna, Almaniya, Yunanıstan, Türkiyə, İran, Gürcüstan, Qazaxstan, Özbəkistan, Qırğızıstan və digər ölkələrdə keçirilmiş onlarla beynəlxalq forum və beynəlxalq konfransların iştirakçısı olub. Qloballaşma şəraitində Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiya ölkələrinin xarici iqtisadi inkişaf problemləri onun əsas elmi- təqiqat mövzusudur. Azərbaycanda kütləvi informasiya vasitələrində mütəmadi olaraq ekspert kimi çıxış edir.
Hazırda «Qloballaşma şəraitində Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiya ölkələrinin xarici iqtisadi əməkdaşlıq problemləri» mövzusunda doktorluq dissertasiyası üzərində çalışır.
Ailəlidir. Üç övladı və dörd nəvəsi var.
UNEC 1 (8)1-Sakarya Universitesi Ziyaret_9488 (2)_resize (1)DSC_5388 1614397_1375816719373306_8596379826108585413_o DSC_0051
dos. M.Bərxudarov UNEC NEWS-da
UNEC alimi elmi seminarda: “GUAM ölkələrində ikitəyinatlı materialların və texnologiyaların ixracına nəzarət” (04.04.2018)
Rusiyalı rektor: “UNEC-in Rus İqtisad Məktəbi elm və təhsil sahəsində inteqrasiyaya böyük təkan verəcək”
(07.12.2017)
Rus İqtisadiyyat Məktəbindəki ən son yeniliklər Radio UNEC-in efirində
(05.05.2017)
UNEC Yunanıstanın Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu ilə birgə magistr proqramını uğurla davam etdirir

Mansur Isa Barkhudarov was born on July 23, 1961 in Ashaghi Garkhun village of Yevlakh region.
Within 1968-1978 he studied at the primary school of the Ashaghi Garkhun village and later at the secondary school 1 in Yevlakh.
He entered Kiev State University named after T.Shevchenko in 1982 and graduatedin 1987.
In the years of 1987-1990 he served as a senior laboratory assistant of the Chair on “Political Economy” of the Azerbaijan State University of Languages.
He was a post graduate student of the Baku State University in 1990-1992.
He had been serving as a senior teacher and an Assistant Professor at the Chair of “International Economic Relations” of ASUE within 1992- 2014.
He defended his Candidate’s dissertation in 2003 on PhD in Economy.
He served as a Dean of the Faculty IER of Azerbaijan State University of Economics from April 2014 to July 2016.
He is a Director of the Trainin Center in Russian from 2016.
He has attended dozens of international forums and international conferences organized in Ukraine, Germany, Russia, Greece, Turkey, Iran, Georgia, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan and other countries. Foreign Policy Problems of Cooperation of the South Caucasus and Central Asia Countries in a Globalizing World is his main scientific – research topic. He periodically acts as an expert in mass media of Azerbaijan.
He is now working on his Doctor’s thesis on “Foreign Policy Problems of Cooperation of the South Caucasus and Central Asia Countries in a Globalizing World”.
UNEC 1 (8)1-Sakarya Universitesi Ziyaret_9488 (2)_resize (1)DSC_53881-DSC_8886 1614397_1375816719373306_8596379826108585413_o DSC_0051
The Russian rector says: “The Russian Economics School of UNEC will give the impetus to the science and education areas” (07.12.2017)
(24.10.2017)
The latest achievements of the Russian School Economics on the air of Radio UNEC
(05.05.2017)
UNEC successfully continues the joint Graduate Program with the Technological Education Institute of Western Macedonia