90 illik yubileyində UNEC-in daha bir uğuru
UNEC_210918RUR reytinq agentliyi 2020-ci ilin 29 iyun tarixində dünya universitetlərinin ixtisaslar üzrə reytinqini açıqlayıb.
Dünya universitetlərinin müxtəlif ixtisaslar üzrə daxil olduğu bu reytinq sıralamasında UNEC daha bir uğura imza atıb. Belə ki, “Texniki elmlər” ixtisası üzrə UNEC dünya üzrə 718-ci, Azərbaycan üzrə isə birinci yerdə qərarlaşıb. Həmçinin “Təbiət elmləri” ixtisası üzrə UNEC dünya üzrə 692-ci, Azərbaycan üzrə isə ikinci yerə yüksəlib.
RUR haqqında:  RUR reyting agentliyi 2013-cu ildə fəaliyyətə başlayıb və Moskva şəhərində yerləşir. Reytin agentliyi hər il dünyauniversitetlərinin reytinqini və ixtisaslar üzrə reytinq sıralamasını təyin edir. Dünyanın 82 ölkəsindən 1100 artıq universitetinin fəaliyyətini 20 indikator və 4 sahə – təhsil, tədqiqat, beynəlxalq əlaqələr və maliyyə dayanıqlığı üzrə qiymətləndirir. RUR reytinq agenliyi universitetlərin tədqiqat fəaliyyətini Calrivate şirkətinin tədqiqat bazaları əsasında ölçür.

В указанном рейтинге, в который вошли университеты мира по разным специальностям, UNEC добился еще одного успеха. Так, по специальности «Технические науки» UNEC расположился на 718 месте в мире, и на первом по Азербайджану. Также по специальности «Естественные науки» UNEC поднялся на 692 место в мире, а по Азербайджану стал вторым.
О RUR: рейтинговое агентство RUR приступило к деятельности в 2013 году и находится в городе Москве. Рейтинговое агентство ежегодно определяет рейтинг университетов мира и рейтинг по специальностям. Деятельность свыше 1100 университетов из 82 стран оценивают по 20 индикаторам и 4 сферам – образование, исследование, международные отношения и финансовая устойчивость. Рейтинговое агентство RUR исследовательскую деятельность университетов измеряет на основе исследовательских баз компании Calrivate.