90 illik yubileyində UNEC-in daha bir uğuru
UNEC_210918RUR reytinq agentliyi 2020-ci ilin 29 iyun tarixində dünya universitetlərinin ixtisaslar üzrə reytinqini açıqlayıb.
Dünya universitetlərinin müxtəlif ixtisaslar üzrə daxil olduğu bu reytinq sıralamasında UNEC daha bir uğura imza atıb. Belə ki, “Texniki elmlər” ixtisası üzrə UNEC dünya üzrə 718-ci, Azərbaycan üzrə isə birinci yerdə qərarlaşıb. Həmçinin “Təbiət elmləri” ixtisası üzrə UNEC dünya üzrə 692-ci, Azərbaycan üzrə isə ikinci yerə yüksəlib.
RUR haqqında:  RUR reyting agentliyi 2013-cu ildə fəaliyyətə başlayıb və Moskva şəhərində yerləşir. Reytin agentliyi hər il dünyauniversitetlərinin reytinqini və ixtisaslar üzrə reytinq sıralamasını təyin edir. Dünyanın 82 ölkəsindən 1100 artıq universitetinin fəaliyyətini 20 indikator və 4 sahə – təhsil, tədqiqat, beynəlxalq əlaqələr və maliyyə dayanıqlığı üzrə qiymətləndirir. RUR reytinq agenliyi universitetlərin tədqiqat fəaliyyətini Calrivate şirkətinin tədqiqat bazaları əsasında ölçür.

Another success of UNEC on its 90th anniversary
RUR rating agency announced the ranking of the world’s universities by specialties on June 29, 2020.
UNEC has achieved another success in this ranking of world universities in various specialties. Thus, UNEC is ranked 718th in the world and first in Azerbaijan in the field of “Technical Sciences”. UNEC also ranked 692nd in the world and second in Azerbaijan in the field of natural sciences.
About RUR: RUR rating agency was launched in 2013 and is located in Moscow. Each year, the rating agency determines the ranking of world universities and the ranking of specialties.  The activities of more than 1,100 universities from 82 countries are evaluated on 20 indicators and 4 areas – education, research, international relations and financial sustainability. RUR rating agency measures the research activity of universities on the basis of Clarivate   research bases.