Amerikalı professor fəaliyyətini UNEC-də davam etdirəcək – Video
Tanınmış amerikalı iqtisadçı, alim, professor Bülent Aybar UNEC-də pedoqoji fəaliyyətə başlayıb. Alim yeni semestrdən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində dərs deyəcək.
Tədqiqat sahəsi əsasən FX Risk və FK risk menecmenti, beynəlxalq bazarlar, beynəlxalq bərabərlik məsələləri (ADR’s and ETF’s), risk xüsusiyyətləri və çoxmilli korporasiyalar olan Dr. Aybar 30 ildən artıq dünyanın bir çox universitetlərində çalışıb. 2006-cı ildən bəri Harvard universitetində də müəllimlik edən professor nüfuzlu beynəlxalq təşkilatların üzvüdür.
Bülent Aybar Azərbaycanda olduğu müddətdə ölkə iqtisadiyyatına dair maraqlı tədqiqatlar da aparmaq niyyətindədir.
Azərbaycana ilk səfəri UNEC-dən başlayan Dr. Aybar universitet haqda, burada  tətbiq edilən yeniliklər barədə ilk təssüratlarını, həyata keçiirlən yeniliklər barədə Radio UNEC-in dinəyiciləri ilə bölüşüb.

Американский профессор продолжит свою деятельность в UNEC – Видео
Известный американский экономист, ученый,  профессор Бюлент Айбар приступил к педагогической деятельности в UNEC. С нового семестра ученый будет преподавать в Международной экономической школе.
Др. Айбар,  сферой исследования которого является в основном менеджмент FX Risk и FK risk, международные рынки, вопросы международного равенства  (ADR’s and ETF’s), особенности риска и многонациональные корпорации, более 30 лет работает во многих университетах мира. Профессор,  работая с 2006 года по настоящее время  преподавателем в Гарвадском университете, является членом престижной международной организации.
Бюлент Айбар во время пребывания в Азербайджане намерен провести интересные исследования по экономике страны.
Начав свой первый визит в Азербайджан с UNEC, Др. Айбар поделился своими впечатлениями об университете, применяемых здесь новшествах, реализуемых проектах со слушателями  Radio UNEC.