Amerikalı professor fəaliyyətini UNEC-də davam etdirəcək – Video
Tanınmış amerikalı iqtisadçı, alim, professor Bülent Aybar UNEC-də pedoqoji fəaliyyətə başlayıb. Alim yeni semestrdən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində dərs deyəcək.
Tədqiqat sahəsi əsasən FX Risk və FK risk menecmenti, beynəlxalq bazarlar, beynəlxalq bərabərlik məsələləri (ADR’s and ETF’s), risk xüsusiyyətləri və çoxmilli korporasiyalar olan Dr. Aybar 30 ildən artıq dünyanın bir çox universitetlərində çalışıb. 2006-cı ildən bəri Harvard universitetində də müəllimlik edən professor nüfuzlu beynəlxalq təşkilatların üzvüdür.
Bülent Aybar Azərbaycanda olduğu müddətdə ölkə iqtisadiyyatına dair maraqlı tədqiqatlar da aparmaq niyyətindədir.
Azərbaycana ilk səfəri UNEC-dən başlayan Dr. Aybar universitet haqda, burada  tətbiq edilən yeniliklər barədə ilk təssüratlarını, həyata keçiirlən yeniliklər barədə Radio UNEC-in dinəyiciləri ilə bölüşüb.

American Professor will continue his activities at UNEC- VIDEO
A well-known economist, scholar, Professor Bulent Aybar started a pedagogical activity at UNEC. The scholar will conduct classes in the International School of Economics from the new semester.
Dr. Aybar who essentially works on the research of FX Risk and FK Risk Management, International Markets, Issues of International Equality (ADR’s and ETF’s), Risk Specifications and Multinationals have been working for many universities of the world for over 30 years. The Professor who has been teaching at the Harvard University since 2006 is a member of prestigious international organizations.
Bulent Aybay intends to conduct interesting researches on Azerbaijan’s economy within the period of his stay in the country.
Visiting Azerbaijan for the first time Dr. Aybar shared his impressions  on UNEC and the innovations applied here with the audience of Radio UNEC.