aqil40572510208_nƏzizov  Aqil Nizami oğlu
Bakı Dövlət Universitetində İnzibati idarəetmə ixtisası üzrə bakalavr, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində eyni ixtisas üzrə magistr təhsili alıb.
2010-2012-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində mütəxəssis, aparıcı mütəxəssis vəzifələrində çalışıb.
2012-2014-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsil almasına dair Dövlət Proqramı çərçivəsində Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya krallığında Kraliçanın Belfast Universitetində (Queen’sUniversity Belfast) mühasibatlıq və maliyyə ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
2014-cü ildə “Azerenerji” ASC-də İnvestisiyaların idarəedilməsi departamentində maliyyə analitiki, “Turanbank”da bazar risklərinin idarəedilməsi üzrə baş mütəxəssis vəzifələrində çalışıb.
2014-ildən UNEC-də ingilis dilində mühasibatlıq və maliyyə fənlərini tədris edir.
2016-ci ilin aprel-noyabr aylarında UNEC Biznes Məktəbində proqram meneceri vəzifəsində işləyib.
2016-cı ilin noyabr ayından 2018-ci il oktyabr ayınadək UNEC-in SABAH mərkəzinin rəhbər müavini vəzifəsində çalışıb.
UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat” (ingilis dilində) kafedrasının müəllimidir.
2018-ci ilin oktyabr ayından 01.11.2021-ci il tarixinə kimi UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru vəzifəsində çalışıb.
Aqil_4802межд.эк.школаUNEC-də Məzun günü – Bakalavr və magistrlərə Avropa universitetlərinin diplomları verildiUNEC-də Məzun günü – Bakalavr və magistrlərə Avropa universitetlərinin diplomları verildi
A.Əzizov UNEC NEWS-da
UNEC-də təlim: “Kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin maliyyə savadlılığının artırılması” (28.12.2017)
UNEC Gənc Müəllimlər Şurası yaradılıb
aqild16f541e97a4aqil_kamal_7249DSC_0166aqil1522e2fc98c91b85d4a
UNEC müəllimi Aqil Əzizov – qısa film
Təhsil Nazirliyinin Təhsil TV–internet televiziyasının Xaricdə Təhsil üzrə Dövlət Proqramı məzunları haqqında qısa filmlər hazırlayıb. Filmlərdən biri də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) gənc müəllimi Aqil Əzizov haqqındadır. Filmdə A.Əzizov xaricdə təhsilini davam etdirmək istəyən tələbələrlə öz təcrübəsini bölüşür, tələbə-müəllim münasibətlərindən danışır. A.Əzizovun dərs prosesi də filmdə təqdim olunub.

А.Азизов родился в 1987 году в районе Амасия Западного Азербайджана (ныне Армения).
Получил образование бакалавра по специальности административного управления в Бакинском государственном университете, в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности образование магистра по той же специальности.
В 2010-2012 годах работал в Министерстве финансов Азербайджанской Республики на должности специалиста, ведущего специалиста.
В 2012-2014 годах в рамках Государственной программы по обучению молодежи Азербайджана в зарубежных странах получил образование магистра по специальности бухгалтера и финансиста в Королевстве Великобритании и Северной Ирландии в университете Королевы в Белфасте (Queen’sUniversity Belfast).
В 2014 году работал в Департаменте управления инвестициями ОАО «Азерэнержи» на должности финансового аналитика, в «Туранбанке» главным специалистом по управлению рыночными рисками.
С 2014 года преподает дисциплины по бухгалтерии и финансов на английском языке в UNEC.
В апреле-ноябре 2016 года работал на должности программного менеджера в Школе бизнеса UNEC.
С ноября 2016 года по октябрь 2018 года работал на должности заместителя руководителя центра САБАХ UNEC.
Преподаватель кафедры «Международная экономика» (на английском языке) UNEC.
В октябре 2018 года назначен на должность директора Международной школы экономики UNEC.
Тренинг в UNEC: «Повышение финансовой грамотности субъектов малого и среднего предпринимательства» (28.12.2017)
Создан Совет молодых преподавателей UNEC (06.11.2017)
Узнайте членов Совета молодых преподавателей UNEC (07.11.2017)
Государственная программа по обучению за рубежом интернет телевидения «Təhsil TV» Министерства образования подготовила короткие фильмы о выпускниках. Один из фильмов посвящен молодому преподавателю Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Агилю Азизову. В фильме Агиль Азизов делится своим опытом со студентами, которые хотят продолжить учебу за рубежом, говорит об отношениях преподавателя и студента. В фильме также представлен процесс урока А.Азизова.