C9C7396E-B584-44F7-A422-8225147CD4F2hüq.f.d., dos. Mustafayeva Ərəbiyyə Ənvər qızı
1995-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin əyani şöbəsinə daxil olmuş və 1999-cu ildə həmin fakültənin bakalavr pilləsini bitirmişdir.
2000-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin magistratura pilləsinə daxil olmuş və 2002-ci ildə hüquqşünas ixtisası üzrə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ilin noyabr ayından 2003-cü ilin sentyabr ayına qədər “VİZA” hüquq firmasında məsləhətçi hüquqşünas, 2003-cü ilin sentyabr ayından 2004-cü ilin sentyabr ayınadək Elm və Təhsil Mərkəzi “Təfəkkür” Universitetində metodist işləmişdir.
2004-cü ili sentyabrından 2015-ci ilin fevral ayına qədər Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadi hüquq” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmışdır.
02 fevral 2015-ci il tarixindən “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının müəllim, baş müəllim vəzifələrində çalışıb.
20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti vəzifəsinə keçirilib.
2007-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin “Əmək və ekologiya hüququ” kafedrasına dissertant qəbul olunmuş,  “İşçi əmək hüququnun subyekri kimi” mövzusunda hüquq üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işini müdafiə edərək  hüquq üzrə fəlsəfə dokroru alimlik dərəcəsini almışdır.
09.09.2020-ci il tarixdən Mustafayeva Ərəbiyyə UNEC-in elmi katibi vəzifəsinə təyin edilmişdir.
30 elmi məqaləninin, 2 tədris proqramının, 1 monoqrafiyanın müəllifidir. Əmək Məcəlləsinin Kommentariyasının həmməllifidir.

C9C7396E-B584-44F7-A422-8225147CD4F2
В 1995 году поступила на Юридический факультет Бакинского государственного университета, в 1999 году окончила ступень бакалавра указанного факультета.
В 2000 году поступила на ступень магистратуры Юридического факультета Бакинского государственного университета, в 2002 году окончила с дипломом отличия ступень магистратуры по специальности юриста.
С ноября 2002 года по сентябрь 2003 года работала на юридической фирме “VİZA” в качестве юриста-консультанта, с сентября 2003 года по сентябрь 2004 года в Центре науки и образования университета «Тафакюр» на должности методиста.
С сентября 2004 года по февраль 2015 год работала на кафедре «Экономическое право» Азербайджанского государственного экономического университета на должности старшего лаборанта.
Со 2 февраля 2015 года работает на кафедре «Экономическое право» на должности преподавателя.
В 2007 году была принята диссертанткой на кафедру «Трудовое и экологическое право» Бакинского государственного университета. Защитив диссертационную работу на тему «Работник как субъект трудового права», получила ученую степень доктора философии по праву.
С 09.09.2020 года Мустафаева Арабия назначена на должность секретаря Ученого Совета UNEC.
Автор 30 научных статей, 2 учебных программ, 1 монографии. Мустафаева А.А. является соавтором комментария к Трудовому Кодексу.