C9C7396E-B584-44F7-A422-8225147CD4F2hüq.f.d., dos. Mustafayeva Ərəbiyyə Ənvər qızı
1995-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin əyani şöbəsinə daxil olmuş və 1999-cu ildə həmin fakültənin bakalavr pilləsini bitirmişdir.
2000-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin magistratura pilləsinə daxil olmuş və 2002-ci ildə hüquqşünas ixtisası üzrə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ilin noyabr ayından 2003-cü ilin sentyabr ayına qədər “VİZA” hüquq firmasında məsləhətçi hüquqşünas, 2003-cü ilin sentyabr ayından 2004-cü ilin sentyabr ayınadək Elm və Təhsil Mərkəzi “Təfəkkür” Universitetində metodist işləmişdir.
2004-cü ili sentyabrından 2015-ci ilin fevral ayına qədər Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadi hüquq” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmışdır.
02 fevral 2015-ci il tarixindən “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının müəllim, baş müəllim vəzifələrində çalışıb.
20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti vəzifəsinə keçirilib.
2007-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin “Əmək və ekologiya hüququ” kafedrasına dissertant qəbul olunmuş,  “İşçi əmək hüququnun subyekri kimi” mövzusunda hüquq üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işini müdafiə edərək  hüquq üzrə fəlsəfə dokroru alimlik dərəcəsini almışdır.
09.09.2020-ci il tarixdən Mustafayeva Ərəbiyyə UNEC-in elmi katibi vəzifəsinə təyin edilmişdir.
30 elmi məqaləninin, 2 tədris proqramının, 1 monoqrafiyanın müəllifidir. Əmək Məcəlləsinin Kommentariyasının həmməllifidir.

She was born on September 4, 1978.
In 1995 she entered the faculty of Law of Baku State University (full-time) , and in 1999 she graduated from the bachelor’s degree of the same faculty.
In 2000 she entered the Masters of Law faculty of Baku State University and in 2002 graduated from Law with honors.
From November 2002 to September 2003, she worked as a consultant lawyer at “VISA” law firm; from September 2003 to September 2004 as a Methodist at University of Science and Education “Tefukkur” university.
From September 2004 to February 2015 she worked as a senior laboratory assistant at the Department of “Economic Law” of Azerbaijan State University of Economics.
She has been working as a lecturer of the department of “Economic law” on February 2, 2015.
In 2007 she became a candidate for a degree of the department of “Labor and Ecology Law” of Baku State University and defended her thesis titled “An employee as a person of Labor Law” to receive PhD in Law and got that academic degree.
From 09.09.2020, Mustafayeva Arabia was appointed to the position of Secretary of the Scientific Council of UNEC.
She is the author of 30 scientific articles, 2 educational programs, 1 monograph. Mustafayeva A.A. coauthor of the Commentary to the Labor Code.