camilai.e.d., prof. Namazova Cəmilə Bayraməli qızı
1979-cu ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun  (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Uçot-İqtisad fakültəsinə qəbul olub və 1983-cü ildə həmin institutu əla qiymətlərlə bitirərək fərqlənmə diplomuna layiq görülüb. 1983-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun aspiranturasına qəbul olub, 1986-cı ildə aspiranturanı bitirib.
1987-ci ildə M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Müdafiə Şurasında namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək 08.00.12 “Mühasibat uçotu və təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” ixtisası üzrə iqtisad elmləri namizədi dərəcəsi alıb.
1987-ci ildən başlayaraq Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadi təhlil” (indiki “İqtisadi təhlil və audit”) kafedrasında müəllim, baş müəllim və dosent vəzifələrində çalışıb.
2006-2011-ci illərdə “İqtisadi təhlil və audit” kafedrasının müdiri vəzifəsində işləmişdir.
2011-ci ildə İqtisad Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Müdafiə Şurasında doktorluq dissertasiya işini müdafiə edərək 08.00.10 “Maliyyə, pul tədavülü və kredit”; 08.00.12 “Mühasibat uçotu, statistika” ixtisasları üzrə iqtisad elmləri doktoru alimlik dərəcəsi elmi ada layiq görülüb, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq olunub.
Hazırda UNEC-in “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının professorudur.
100-dən artıq elmi əsərin, o cümlədən 8 metodik göstərişin, 6 tədris proqramının, 3 monoqrafiya, 4 dərs vəsaiti və 4 dərsliyin müəllifidir. 10-dan artıq elmi əsəri xarici ölkələrdə nəşr edilib. Beynəlxalq Konfranslarda elmi məruzələri dinlənilib, məqalələr toplusunda tezisləri çap olunub.

She was born in 1961.
In 1979 she entered Accounting and Economics faculty of the Azerbaijan Institute of National Economy named after D. Bunyadzade (now Azerbaijan State University of Economics ) and in 1983 she graduated with excellent marks and was awarded diploma with honors. In 1983 she entered the postgraduate study of the Azerbaijan Institute of National Economy, and in 1986 she completed her postgraduate study.
In 1987 she defended her thesis at the Dissertation Defense Council at the Moscow State University named after M. V Lomonosov, and received PhD in economics in the specialty 08.00.12 “Accounting and analysis of business activity”.
Since 1987 she has worked as a lecturer, senior lecturer and associate professor at the department of “Economic Analysis” (nowadays “Economic analysis and Accounting” of Azerbaijan State University of Economics.
In 2006-2011 she was the head of the department “Economic analysis and audit”.
In 2011 she defended her doctoral dissertation at the Dissertation Defense Council at the University of Economics and was awarded doctoral degree on 08.00.10 “Finance, Money and Credit”; 08.00.12 Doctor of Economics in Accounting. This degree was approved by the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
She is currently Professor of the department of “ Accounting and Audit” at UNEC.
She is the author of more than 100 scientific works, including 8 methodical instructions, 6 curricula, 3 monographs, 4 teaching aids and 4 textbooks.
She has published more than 10 scientific articles in foreign countries. Scientific reports were heard at international conferences and theses were published in the collection of articles.