camilai.e.d., prof. Namazova Cəmilə Bayraməli qızı
1979-cu ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun  (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Uçot-İqtisad fakültəsinə qəbul olub və 1983-cü ildə həmin institutu əla qiymətlərlə bitirərək fərqlənmə diplomuna layiq görülüb. 1983-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun aspiranturasına qəbul olub, 1986-cı ildə aspiranturanı bitirib.
1987-ci ildə M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Müdafiə Şurasında namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək 08.00.12 “Mühasibat uçotu və təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” ixtisası üzrə iqtisad elmləri namizədi dərəcəsi alıb.
1987-ci ildən başlayaraq Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadi təhlil” (indiki “İqtisadi təhlil və audit”) kafedrasında müəllim, baş müəllim və dosent vəzifələrində çalışıb.
2006-2011-ci illərdə “İqtisadi təhlil və audit” kafedrasının müdiri vəzifəsində işləmişdir.
2011-ci ildə İqtisad Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Müdafiə Şurasında doktorluq dissertasiya işini müdafiə edərək 08.00.10 “Maliyyə, pul tədavülü və kredit”; 08.00.12 “Mühasibat uçotu, statistika” ixtisasları üzrə iqtisad elmləri doktoru alimlik dərəcəsi elmi ada layiq görülüb, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq olunub.
Hazırda UNEC-in “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının professorudur.
100-dən artıq elmi əsərin, o cümlədən 8 metodik göstərişin, 6 tədris proqramının, 3 monoqrafiya, 4 dərs vəsaiti və 4 dərsliyin müəllifidir. 10-dan artıq elmi əsəri xarici ölkələrdə nəşr edilib. Beynəlxalq Konfranslarda elmi məruzələri dinlənilib, məqalələr toplusunda tezisləri çap olunub.

Д.э.н., проф. Намазова Джамиля Байрамали кызы
В 1979 году поступила на Учетно-экономический факультет Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет), в 1983 году поступила в аспирантуру указанного института, которую окончила в 1986 году.
В 1987 году, защитив кандидатскую диссертационную работу по специальности 08.00.12 «Бухгалтерский учет и анализ хозяйственной деятельности» в Совете по защите диссертации, действующем при Московском государственном университете им.М.В.Ломоносова, получила ученую степень кандидата экономических наук.
С 1987 года работала на должности преподавателя, старшего преподавателя и доцента на кафедре «Экономический анализ» (ныне «Экономический анализ и аудит») Азербайджанского государственного экономического университета (бывший Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде).
В 2006 – 2011 годах работала заведующей кафедры «Экономический анализ и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2011 году на Совете по защите диссертации при Азербайджанском государственном экономическом университете, защитив докторскую диссертацию по специальностям 08.00.12 «Финансы, денежное обращение и кредит»; 08.00.12 «Бухгалтерский учет, статистика», была признана ученой степени доктора экономических наук. Утверждено Высшей аттестационной комиссией при Президенте Азербайджанской Республики.
В настоящее время профессор кафедры «Экономический анализ и аудит».
Является автором более 100 научных трудов в объеме 162 печатных листов, в том числе 8 методических указаний, 6 учебных программ, 3 монографий, 4 учебных пособий и 4 учебников. Более 10 научных трудов опубликованы в зарубежных странах. На международной конференции были заслушаны научные доклады, опубликованы тезисы в сборнике статей.