i.e.n., dos. Mustafayeva Zöhrə İsmayıl qızı
1976-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu “Əməyin iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bitirmişdir.
1988-ci ildə Azərbaycan Respublikasının MEA-nın İİ-da namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmiş və 1988-ci ildə iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə nail olmuşdur (Moskva şəhəri).
1992-ci ildə baş elmi işçi (Moskva şəhəri), 1994-cü ildə dosent elmi adını (Bakı şəhəri) almışdır.
1990-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutumda “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasında dosent vəzifəsində çalışır.
1990-ci ildən 2014-cü ilə kimi Müdafiə Şurasının üzvü və elmi katibi olmuşdur.
40-dan artıq elmi-metodiki əsərlərin müəllifidir, o cümlədən: 6 dərslik və dərs vəsaiti, 8 fənn üzrə tədris proqramları, beynəlxalq elmi-praktiki material, elmi-praktiki konfransların tezisleri, məqalələr və s.

К.э.н., доц. Мустафаева Зохра Исмаил кызы
В 1976 году окончила Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде по специальности «Экономика труда».
В 1988 году защитила кандидатскую диссертацию в Институте экономики Академии Наук Азербайджанкой Республики, в 1989 году ей была присвоена ученая степень кандидата экономических наук (г.Москва). В 1992 году получила ученое звание ст.п.с.(г.Москва), в 1994 – ученое звание доцента (г.Баку).
С 1990 года работает на кафедре «Экономика и организация труда» Азербайджанского государственного экономического университета на должности доцента.
С 1990 года по 2014 год являлась членом и ученым секретарем Совета по защите диссертаций.
Является автором более 40 научно-методических работ, из них: 6 – учебники и учебные пособия; 1 – словарь-справочник; 8 – программ учебных дисциплин, материалы международных и практических конференций, научных статей.