Karyera Mərkəzinin yeni layihəsi: “Uğur formulu”
Layihənin məqsədi universitet həyatına yeni başlayan gənclərin gələcək karyera inkişafında qarşıya çıxa biləcək çətinliklərin dəf edilməsi, onlara psixoloji dəstəyin göstərilməsi və gələcək iş həyatında faydalı ola biləcək məsləhətlərin verilməsidir.
Layihə çərçivəsində ilk görüş UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinin I kurs tələbələri ilə keçirilib.
Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev tələbələrə mərkəzin fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, mərkəzin məqsədi gənclərin bilik, praktiki bacarıq və vərdişlərinin artırılması, onların məşğulluq problemlərinin həll edilməsi üzrə kompleks təşkilati, texniki, informasiya, konsaltinq, tədris və maarifləndirmə tədbirlərinin həyata keçirilməsidir. “Uğur formulu” layihəsinin tələbələrin karyera inkişafında vacib rol oynayacağını diqqətə çatdıran F.Əliyev görüşlərin UNEC-in bütün fakültələrində təşkil ediləcəyini vurğulayıb.
Sonra Ankara Universitetinin magistri, psixoloq Tariyel Vəliyev tələbələr üçün “Uğura aparan yol” mövzusunda təlim keçib. İnteraktiv oyunlarla keçən təlimin sonunda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Новый проект Центра карьеры: «Формула успеха»
Целью проекта является  преодоление проблем, которые могут возникнуть в  развитии карьеры молодежи в будущем, оказание им психологической поддержки и  предоставление консультаций, которые могут быть  полезными в будущем.
В рамках проекта первая встреча была проведена со студентами I курса факультета Финансов и бухгалтерии  UNEC.
Директор центра Фуад Алиев дал студентам подробную информацию о центре. Он отметил, что целью центра является осуществление комплекса организационных, технических, информационных, консалтинговых, учебных и просветительских работ в направлении  повышения знаний, практических способностей и навыков студентов, решения вопроса их занятости. Ф.Алиев обратил внимание, что проект «Формула успеха» играет важную роль в карьерном развитии  студентов, и подчеркнул о проведении встреч на всех факультетах  UNEC
Затем магистр университета Анкары, психолог Тариэль Велиев провел для студентов тренинг по теме «Путь, ведущий к успеху». В завершении тренинга с интерактивными играми были освещены интересующие студентов вопросы.