UNEC-də “Məzun 2015” yarmarkası keçirilib
Noyabrın 28-də məzunların işlə təmin olunmasına kömək məqsədilə Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Məzun-2015” əmək yarmarkası keçirilib.  UNEC-in 85 illik tədbirlər planı çərçivəsində keçirilən yarmarkada 50-dən çox dövlət qurumu, şirkət və banklar tərəfindən çoxsaylı vakant iş yerləri təqdim edilib.
Əmək yarmarkasında UNEC də daxil olmaqla, Azərbaycanın 40-dan yuxarı ali  və orta ixtisas təhsili müəssisəsindən, o cümlədən dünyanın  (ABŞ, Türkiyə, Rusiya, Böyük Britaniya və s.) 16 ali məktəbindən 2500-ə yaxın məzun işturak edib.
Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, gənclər və idman nazirinin müavini İntiqam Babayev, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin rəisi Anar Bədəlbəyli və UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov yarmarkaya baxış keçiriblər. Dövlət və özəl qurumların nümayəndələri, işəgötürənlər rektor və qonaqlara vakant iş yerləri haqda məlumat veriblər.
Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidməti və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında kadr potensialının gücləndirilməsi istiqamətində tədbirlərin həyata keçirilməsi haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. UNEC-in rektoru Ə.Muradov bildirib ki, məzunların işlə təmin olunması universitetlərin reytinqinə bilavasitə təsir etdiyindən bu məsələ UNEC-in prioritet istiqamətlərindən biri hesab olunur. İnanıram ki, universitetimizdən məzun olan hər bir gənc özünə layiqli iş tapa biləcək.
“Məzun-2015” yarmarkasında gənclərə 800-dən çox vakant iş yerləri təklif olunub. Yarmarkada məzunların dövlət və biznes strukturlarının nümayəndələri ilə görüşləri təşkil edilib. Onlara müxtəlif ixtisaslar üzrə staj keçmə, təqaüd və təcrübə proqramları da təqdim edilib.
Yarmarkanın sonunda müraciət edən bütün məzunların CV-ləri dövlət qurumlarına və özəl şirkətlərə təqdim edilib.

“Graduate 2015” Fair held at UNEC
Labor fair “Graduate 2015” aiming to promote employment of alumni was held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) with support of the Ministries of Youth and Sports and Education of the Republic of Azerbaijan on November 28. Numerous vacancies by more than 50 state bodies, companies and banks were offered to graduates during the fair held within the framework of the UNEC’s 85th Anniversary actions plan.
About 2500 graduates from 40 higher and specialized secondary education institutions of Azerbaijan including UNEC, as well as 16 higher education institutions of the globe (the US, Turkey, Russia, Great Britain and so on) were participated in the labor fair.
The fair was reviewed by the Deputy Minister of Education Firudin Gurbanov, Deputy Minister of Youth and Sports Intigam Babayev, Chairman of the State Recruitment Service under the Ministry of Labor and Social Protection of Population Anar Badalbayli and Rector of UNEC, Professor Adalat Muradov. The representatives of the state and private bodies and recruiters provided the rector and guests with the information about the vacancies.
The Memorandum of Understanding on implementing events in the direction of increasing the cadre’s potential was signed between the State Recruitment Service under the Ministry of Labor and Social Protection of Population and Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Rector underlined as the graduates’ employment directly influences the universities’ ranking the issue is considered one of the priority directions of UNEC. He expressed the confidence for each youth graduating from our university to be recruited decently.
The young people were offered more than 800 vacancies during the fair “Graduate 2015”. The graduates met with the state and private bodies’ representatives. They were introduced internship and scholarship programs on different majors.