Nobel mükafatçısı UNEC-də keçiriləcək konfransda məruzə edəcək
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, UNEC, Clarivate Analytics (Thomson Reuters), Beynəlxalq Elmi və Texniki İnformasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək beynəlxalq elmi-praktik konfrans “Universitetlərdə elmi fəaliyyətin müasir idarəetmə modeli” mövzusuna həsr olunacaq.
Respublikanın tanınmış elm və təhsil mərkəzlərinin rəhbərlərinin qatıldığı konfransda Nobel mükafatçısı Aziz Sancar da iştirak edəcək. Eyni zamanda, Almaniya, Fransa, Türkiyə, Rusiya, Litva, Qazaxıstan, Gürcüstan, Moldova, Belarus və digər ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssislərinin rəhbərləri, elm adamları, tədqiqatçıları da qatılacaq.
Dünyanın nüfuzlu alimlərinin toplaşdığı elmi platformada elm və təhsilin problemləri, perspektivləri, universitetlərdə elmmetriyanın tətbiqi, elmin iqtisadiyyatı və maliyyələşdirilməsi, əqli mülkiyyət hüquqlarının və elmi etikanın qorunması ilə bağlı müzakirələr aparılacaq.
Konfrans çərçivəsində iyunun 13-də UNEC-də “Web Of Science” Sertifikasiya Proqramı üzrə seminar-treninq və “Web of Science bazasından istifadə və əməliyyat aparma qaydaları”na həsr olunan təlim təşkil ediləcək. Konfransda “Elmmetrik: Elm və texnoloji inkişaf” adlı kitabın təqdimatı keçiriləcək.

A Nobel Prize Laureate will make a report at UNEC
The International Scientific-practical Conference to be organized by UNEC, Clarivate Analytics (Thomson Reuters) and the International Scientific and Technical Information Center with support of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan will be held on “The Modern Management Model of Scientific Activity at Universities”.
The Nobel Prize Laureate Aziz Sanjar will also participate in Conference joined by the leaders of the famous science and education centers of the Republic. At the same time, leaders, scientists and research fellows of the reputable higher education institutions in Germany, France, Turkey, Russia, Lithuania, Kazakhstan, Georgia, Moldova, Belarus and other countries will also join the conference.
Debates on the problems of science and education, perspectives, application of science metric at universities, economy of the science and its funding, protection of the intellectual property rights and scientific ethics are to be made within the scientific gathered the world’s reputable scientists.
A seminar-training on the Certification Program of Web of Science and the training dedicated to the “Rules to conduct operations and use Web of Science database” will be organized within the conference on June 13. Presentation of the book on “Science metric: Science and Technological Development” will take place in the Conference.