Təhsilini UNEC-də davam etdirmək istəyən tələbələrin sayı artır
Tanışlıq xarakteri daşıyan görüşdə UNEC-in rektorunun köməkçisi Ramil Cabbarov tələbələrə UNEC-in təhsil imkanları, beynəlxalq əlaqələri, təqaüd və mübadilə proqramları, Elektron Universitet Modeli barədə ətraflı məlumat verib. Eyni zamanda startap layihələrini İnnovativ Biznes İnkubatorunda reallaşdıra biləcəklərini qeyd edib. R.Cabbarov asudə vaxtlarını səmərəli keçirmək məqsədilə xüsusi istedadı və maraqlı layihələri olan tələbələrə UNEC Yaradıcılıq MərkəziRadio UNEC-in imkanlarından yararlanmağı tövsiyə edib.
Görüş tələbə rektor Cabbar Hüseynlinin müşayiəti ilə universitet ərazisində infoturla davam edib.
Qeyd edək ki, qış sessiyasında UNEC-ə respublikadaxili ali təhsil müəssisələrindən 42, xarici ali təhsil müəssisələrindən isə 3 tələbə körüçülüb.

Растет число студентов, желающих продолжить обучение в UNEC
На встрече, носящей характер знакомства, помощник ректора Рамиль Джаббаров дал студентам подробную информацию о возможностях обучения, международных связях, стипендиальной программе и программе обмена, Электронной модели университета UNEC. В то же время отметил о возможности реализации проектов стартапа в Инновационном бизнес инкубаторе. С целью эффективного проведения досуга, студентам, имеющим особый талант и интересные проекты, Р.Джаббаров посоветовал воспользоваться возможностями Творческого центра UNEC и  Radio UNEC.
Встреча продолжалась инфотуром на территории университета в сопровождении студента-ректора Джаббара Гусейнли.
Следует отметить, что в зимнюю сессию в UNEC из высших учебных заведений республики переведены 42, а из зарубежных высших учебных заведений  3 студента.