tex.e.n., dos. Seyidəliyev İlham Məhəmməd oğlu1963-cü ildə İsmayıllı rayonunun Tircan kəndində anadan olmuşdur. 1970-ci ildə Qax şəhərində birinci sinfə getmiş, 1980-ci ildə orta məktəbi bütün fənlər üzrə əla qiymətlərlə bitirmişdir. Həmin il Azərbaycan Politexnik İnstitutuna (hazırda Azərbaycan Texniki Universiteti) qəbul olunmuşdur. Ali məktəbdə əla təhsilə və fəal ictimai fəaliyyətinə görə Ç.İldırım adına xüsusi təqaüdə layiq görülmüşdür. 1985-ci ildə institutu fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1985-2001-ci illərdə “Ulduz” Elm İstehsalat Birliyin müxtəlif vəzifələrdə, o cümlədən sazlayıcı, usta, sex rəisinin müavini, nəzarət-ölçü cihazları şöbəsinin rəisi vəzifəsində çalışmışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasında müəllim, baş müəllim vəzifələrində işləmiş, hal-hazırda dosent vəzifəsində çalışır. 2007-ci ildə texnika elmləri namizədi alimlik dərəcəsi, 2016-cı ildə dosent elmi adı almışdır.
“Mövlanə Mübadilə Proqramı”nın iştirakçısı kimi 2013-cü ildə Türkiyənin Gazi Universitetinə ezam olunmuşdur, bakalavr və magistr təhsil pillələrinin dərs proseslərində iştirak etmiş, mühazirələr oxumuşdur.
Kafedra müdirinin müavinidir, UNEC Magistratura Mərkəzinin və “Ekspertiza və standartlaşdırma” fakültə Elmi Şurasının üzvüdür. Elmi-pedaqoji fəaliyyətdə fərqləndiyinə görə universitet rəhbərliyi tərəfindən ona bir neçə dəfə təşəkkür elan edilmişdir. UNEC differensial əmək haqqı sistemində professor-müəllim heyətinin reytinq cədvəlində 2016/2017 və 2017/2018-ci tədris ili üzrə ilk otuzluğa daxil olmusdur.
Hazırda UNEC-in Mühəndislik fakültəsinin dekan müavinidir.
100 dən çox elmi və tədris-metodiki işlərin, o cümlədən 1 dərsliyin, 6 dərs vəsaitinin, 1 monoqrafiyanın, 3 metodiki göstərişin və 25 fənn proqramının müəllifidir. Dəfələrlə Beynəlxalq elmi konfranslarda iştirak etmişdir. Müəllif olduğu dörd məqalə SCOPUS, üç məqalə Clarivate Analytics (Thomson Reuters), bir məqalə isə EBSCO Academic Search Complete platformalarına daxil olan jurnallarda nəşr edilmişdir.

к.тех.н., доц. Сеидалиев Ильхам Магомед оглы
Родился в 1963 году в селе Тырджан Исмаилинского района. В 1970 году пошел в школу в городе Гахе, в 1980 году окончил школу на отлично по всем предметам. В том же году поступил в Азербайджанский политехнический институт (в настоящее время Азербайджанский технический университет). За отличную учебу и активную общественную работу высшей школе был признан специальной стипендии имени Ч.Ильдырыма. В  1985 году окончил институт с дипломом отличия.
В 1985-2001 годах работал в Научном производственном объединении «Улдуз»  на различных должностях, в том числе наладчика, мастера, заместителя начальника цеха, начальника отдела контрольно-измерительных приборов.
С 2001 года работал на кафедре «Стандартизация и сертификация» Азербайджанского государственного экономического университета на должности преподавателя, старшего преподавателя. В настоящее время работает на должности доцента. В  2007 году получил ученую степень кандидата технических наук, в 2016 году ученое звание доцента.
Как участник «Программы обмена Мовлана» в 2013 году был командирован в Турецкий университет Гази, участвовал в учебном процессе ступени бакалавра и магистра, читал лекции.
Является заместителем заведующего кафедрой, членом Центра магистратуры и Ученого совета факультета «Экспертиза и стандартизация» UNEC.  За отличия в научно-педагогической деятельности ему несколько раз была объявлена благодарность руководством университета. В дифференциальной системе заработной платы UNEC в рейтинге профессорско-преподавательского состава в 2016/2017 и 2017/2018 учебных годах находился в первой тридцатке.
В настоящее время является заместителем декана инженерного факультета UNEC.
Автор более 100 научных и учебно-методических работ, в том числе 1 учебника, 6 учебных пособий, 1 монографии, 3 методических указаний и 25 учебных программ. Неоднократно принимал участие в международных научных конференциях. Четыре статей, автором которых он является, опубликованы в журналах, входящих в платформы SCOPUS, три статьи в   Clarivate и Analytics (Thomson Reuters), а одна статья в EBSCO Academic Search Complete.