UNEC beynəlxalq reytinqdə daha bir uğura imza atdı
Həmçinin reytinq agentliyi tərəfindən hazırlanan “Asiyanın 200 ən yaxşı universiteti” sıralamasında UNEC 192-ci yerdə qərarlaşıb.
UniRank reytinq agentliyinin  dünya sıralamasında 788-ci yerdə qərarlaşan UNEC mövqeyinə görə Türkiyənin Atatürk Universiteti, Çinin University of Shanghai for Science and Technology, Koreyanın Chung-Ang Universityvə bir çox Asiya və Avropa universitetlərini qabaqlayıb.
uniRank haqqında:  Reytinq dünya üzrə 13600 universitet və kolleci əhatə edir.
Reytinq 4 veb mənbədən alınan 5 müstəqil veb ölçmələrə əsaslanan alqoritm üzrə aparılır. uniRank-in ölçü komponentlərini Moz Domain Authority, Alexa Global Rank, SimilarWeb Global Rank, Majestic Reffering Domains və Majestic Trust Flow təşkil edir.

UNEC which ranked 788 th in the world ranking of UniRank rating agency, has passed ahead of Ataturk University of Turkey, University of Shanghai for Science and Technology of China and Chung-Ang University of Korea and many Asian and European universities.
About uniRank: Ranking is made on the algorithm based on 5 independent web measurements obtained from 4 web sources. Moz Domain Authority, Alexa Global Rank, SimilarWeb Global Rank, Majestic Referring Domain, Majestic Trust Flow are taken as the components of uniRank.