UNEC əlavə təhsil sahəsində İZU təcrübəsindən yararlanacaq
UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin (DQƏTM) əməkdaşları Türkiyənin İstanbul Sabahattin Zaim Universitetində (İZU) olublar.
DQƏTM-in direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev, mərkəzin qiyabi təhsil şöbəsinin müdiri Yalçın Köçərli və Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi mərkəzinin direktor müavini Söhrab İsayev İZU-nun əlavə təhsil təcrübəsi, sertifikat proqramları ilə tanış olublar. Əlavə təhsil, maliyyə təhlili, satış və maliyyə idarəçiliyi, İslam Bankçılığı, layihə rəhbərliyi, insan resursları mütəxəssisi sertifikat proqramları sahəsində İZU-nun təcrübəsindən yararlanmaq, gələcəkdə bu istiqamətlərdə birgə əməkdaşlığın qurulması ilə bağlı müzakirələr aparıblar. UNEC-in nümayəndə heyəti ilə görüşən İZU-nun rektoru, professor Mehmet Bulut gənc müəllimlərin təcrübə mübadiləsinin hər iki universitet üçün faydalı olacağını bildirib.
Gənc müəllimlər səfər çərçivəsində İZU-da dövlətin iqtisadi siyasəti və ölkələrarası ticarət fənləri üzrə tələbələrə mühazirələr oxuyublar.

UNEC в сфере дополнительного образования воспользуется опытом İZU
Сотрудники Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования (ЦДЗДО) UNEC посетили университет Турции Sabahattin Zaim (İZU).
Директор ЦДЗДО Сабухи Танрывердиев, директор Центра заочного образования Ялчын Кёчарли и заместитель директора Центра оценки и управления качеством Сохраб Исаев ознакомились с опытом дополнительного образования, сертификационными программами İZU. Состоялись обсуждения в направлении использования опыта İZU в  сфере дополнительного образования, финансового образования, реализации и финансового управления, Исламского банкинга, проектного руководства, сертификационных программ специалиста человеческих ресурсов  и создания в будущем совместных отношений в этих направлениях.  Встретившись с делегацией  UNEC, ректор İZU, профессор Мехмет Булут отметил о полезности обмена молодыми преподавателями для обоих университетов.
В рамках визита молодые преподаватели прочитали в İZU лекции студентам по дисциплинам экономической политики государства и торговли между странами.