UNEC əlavə təhsil sahəsində İZU təcrübəsindən yararlanacaq
UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin (DQƏTM) əməkdaşları Türkiyənin İstanbul Sabahattin Zaim Universitetində (İZU) olublar.
DQƏTM-in direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev, mərkəzin qiyabi təhsil şöbəsinin müdiri Yalçın Köçərli və Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi mərkəzinin direktor müavini Söhrab İsayev İZU-nun əlavə təhsil təcrübəsi, sertifikat proqramları ilə tanış olublar. Əlavə təhsil, maliyyə təhlili, satış və maliyyə idarəçiliyi, İslam Bankçılığı, layihə rəhbərliyi, insan resursları mütəxəssisi sertifikat proqramları sahəsində İZU-nun təcrübəsindən yararlanmaq, gələcəkdə bu istiqamətlərdə birgə əməkdaşlığın qurulması ilə bağlı müzakirələr aparıblar. UNEC-in nümayəndə heyəti ilə görüşən İZU-nun rektoru, professor Mehmet Bulut gənc müəllimlərin təcrübə mübadiləsinin hər iki universitet üçün faydalı olacağını bildirib.
Gənc müəllimlər səfər çərçivəsində İZU-da dövlətin iqtisadi siyasəti və ölkələrarası ticarət fənləri üzrə tələbələrə mühazirələr oxuyublar.

UNEC will benefit from the IZU experience in the field of additional education
The employees of the UNEC Center for Distant, Correspondence and Additional Education visited the Istanbul Sabahattin Zaim University, in Turkey.
The director of the Distant, Correspondence and Additional Education Center Sabuhi Tanrıverdiyev, the director of the correspondence education center Yalchın Kocharli and the deputy director of the Center for Teaching quality assessment and management  Sohrab Isayev got acquainted with the additional education experience and certification programs of ISU. They discussed such issues as benefiting from the experience of ISU in the field of additional education, financial analysis, sales and financial management, Islamic banking, project management, human resources specialist certification programs and the establishment of joint cooperation in these areas in future. The rector of ISU, professor Mehmet Bulut, who met with the UNEC delegation said that the exchange of experience among young teachers would be beneficial for the both universities.
Within the framework of the visit to IZU, young teachers delivered the lectures to students in the subjects of Economic Policy of the State and the International Trade.