18 MAY 2017 | VIEWS:
UNEC-in Biznes və menecment fakültəsi ilə Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin (RİU) Menecment fakültəsi arasında telekörpü yaradılıb.
Telekörpüdə hər iki universitetin professor-müəllim heyəti, doktorant, magistr və tələbələr iştirak ediblər.
Fakültə dekanı dosent Mirağa Əhmədov son üç ildə UNEC-də tətbiq olunan yeniliklər barədə məlumat verib. Meqafakültələrin yaradılmasının, Elektron Universitet Modelinin tətbiqinin tədrisin keyfiyyətinin artırılmasında mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin (RİU) Tədris mərkəzinin direktoru, dosent Yekaterina Demidova universitetin nümayəndə heyətinin konfrans çərçivəsində UNEC-in tədris, imtahan prosesləri ilə yaxından tanış olduqlarını diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, UNEC-də tətbiq olunan yeniliklər həqiqətən də təqdirəlayiqdir. Y.Demidova universitetlər arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da genişləndirilməsinin zəruri olacağını qeyd edib.
Plexanov adında Rusiya İqtisad Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həmin universitetdə mühazirə deyən UNEC-in “Menecment” kafedrasının müdiri, professor Kamil Şahbazov klassik idarəetmə sistemi ilə müasir menecmentin əlaqələndirilməsi ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Telekörpüdə hər iki universitet arasında əməkdaşlığın artırılması, birgə layihələrin hazırlanması və tədqiqatların aparılması təklif olunub. Telekörpülərin mütəmadi keçirliməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

A Teleconference held between UNEC and the Plekhanov Russian Economic University
A teleconference has been held between the Faculty of Business and Management of UNEC and the Plekhanov Russian Economic University.
Academic staffs of both universities doctoral, graduate and undergraduate students attended the video conferencing.
The School Dean, Assistant Professor Miragha Ahmadov delivered the information about the innovations realized at UNEC within the recent three years. He emphasized the role of establishment of mega faculties and the application of Electronic University Model in increasing the quality of education.
Director of the Training Center of the Plekhanov Russian Economic University, Assistant Professor Yekaterina Demidova brought to attention that the delegation was closely acquainted with the teaching, exam processes of UNEC within the conference. She said the novelties implemented at UNEC are really estimable. Y.Demidova stressed the necessity of expanding the cooperation between the universities.
Head of UNEC Department of “Management”, Professor Kamil Shahbazov who lectures at the Plekhanov Russian Economic University within the cooperation shared his views on coordination of modern management with the classical management system.
Proposals on improving cooperation between the two universities, development of joint projects and conducting research between the two universities were made within the teleconference. Necessity of holding video conferences were stressed.