UNEC-in Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzinin fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib
ESFIDIP_ 2017-posterA3“Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan insanların Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyasının əsasının qoyulması” (ESFIDIP) adlı TEMPUS layihəsi çərçivəsində yaradılan UNEC-in Əlililiyi olan tələbələr üçün Mərkəzinin fəaliyyətini və layihə nəticələrini qiymətləndirmək üçün monitorinq keçirilib.
Qiymətləndirməni Əlil Təşkilatları İttifaqının sədri Davud Rəhimli, ESFIDIP layihəsinin koordinatoru, Xəzər Universitetinin Mərkəz koordinatoru Rima Məmmədova və monitorinq qrupunun digər nümayəndələri həyata keçiriblər.
UNEC-də təşkil edilən görüşdə Mərkəzin koordinatoru Sevinc Məhsimova və Mərkəzdə fəaliyyət göstərən UNEC-in Humanitar kafedrasının dosenti, psixologiya elmləri namizədi Validə Əliyeva görülən işlər barədə məlumat veriblər. Mərkəz üçün tədris materiallarının hazırlanması, təlimatların universitetinin bütün sturkurlarına paylanması, köməkçi avadanlıqların istifadə olunması nəzərdən keçirilib. Pilot proqramın nəticələri qiymətləndirilib, Mərkəzin sənədləri və infrastruktur müəssərliyi yoxlanılıb. Mərkəzin koordinatoru layihənin davamlığını təmin edən fəaliyyətlər haqqında məlumat verib. Qiymətləndirmə qrupunun nümayəndəndələri Mərkəzdə həyata keçirilən işçləri yüksək qiymətləndirib və gələcək fəaliyyət üçün tövsiyələr veriblər.

Высоко оценена деятельность Центра для студентов-инвалидов UNEC
Для оценки результатов деятельности Центра для студентов-инвалидов UNEC, созданного в рамках проекта TEMPUS «Заложение основы интеграции в высшие учебные заведения Азербайджана лиц, нуждающихся в особой заботе» (ESFIDIP), проведен мониторинг.
Оценку осуществили председатель Союза организаций инвалидов Давуд Рагимли, координатор проекта ESFIDIP, Центральный координатор университета Хазар Рима Мамедова и другие представители мониторинговой группы.
На встрече, организованной в UNEC, координатор Центра Севиндж Махсимова и оказывающая деятельность в Центре доцент кафедры Гуманитарных дисциплин UNEC, кандидат психологических наук Валида Алиева представили информацию о проделанных работах. Были рассмотрены вопросы разработки учебных материалов для Центра, распределения инструкций по всем структурам университета, использования вспомогательного оборудования. Была дана оценка результатам программы пилота. Проведена контроль документов и инфраструктуры. Координатор Центра представила информацию о деятельности, обеспечивающей устойчивость проекта. Представители группы по оценке высоко оценили осуществляемые в Центре работы и дали рекомендации для успешной деятельности в будущем.