UNEC-in iqtisadi platforması “ISE Economic Talks”da müzakirə: “Kriptovalyutalar: qlobal çağırış və Azərbaycan”
01 MART 2018 | VIEWS:
2354
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “ISE Economic Talks” layihəsi 2017/2018-ci tədris ili üçün ilk müzakirəsini keçirib.
UNEC-in müəllim və tələbələrinin populyar iqtisadi platforması olan “ISE Economic Talks”a bu dəfə də dünya gündəminin ən çox müzakirə olunan mövzusu çıxarılıb. UNEC-in “Beynəlxalq İqtisadiyyat” (ingilisdilli) kafedrasının müəllimi Fəxri Məmmədov “Kriptovalyutalar: qlobal çağırış və Azərbaycan” mövzusunda çıxış edib. Bu sahədə şəxsi təcrübəsini tələbələrlə paylaşan gənc müəllim məsələyə qlobal səviyyədə də yanaşıb. O, dünya iqtisadi və maliyyə sistemində baş verən institutsional dəyişikliklər çərçivəsində Azərbaycanın mövqeyini, kriptovalyutalara Azərbaycandakı yanaşamanı və gələcək perspektivləri təqdim edib.
“ISE Economic Talks” layihəsinin məqsədi UNEC-in müəllim, tədqiqatçı və tələbələrini vahid iqtisadi platformada toplamaq və onların müzakirələrini təşkil etməkdir. Layihə çərçivəsində, qlobal iqtisadiyyatın, eləcə də ölkənın ən aktual iqtisadi mövzu və problemləri müzakirə edilir. Eyni zamanda, dünya bestselleri olan iqtisadi kitabların “Müzakirə günü” təşkil olunur. Ayda iki dəfə keçirilən müzakirələrin mövzuları səsvermə yolu ilə seçilir. Təkliflərə əsasən, yeni müzakirə istiqamətləri müəyyənləşdirilir. Müzakirələr həmçinin UNEC-in virtual iqtisadi forumu olan Diskurs.az-da da yayımlanır.

Обсуждение на экономической платформе “ISE Economic Talks”UNEC: «Криптовалюты: глобальные призывы и Азербайджан»
01 МАРТА 2018 | VIEWS:
Проект “ISE Economic Talks” Международной школы экономики  UNEC провел первое обсуждение для2017/2018 учебного года.
В очередной раз на повестку дня “ISE Economic Talks”, которая является популярной платформой преподавателей и  студентов UNEC была вынесена наиболее обсуждаемая тема.  Преподаватель кафедры «Международная экономика» (на английском языке) UNEC Фахри Мамедов выступил по теме «Криптовалюты: глобальные призывы и Азербайджан». Молодой преподаватель поделился личным опытом в этой сфере со студентами и подошел к вопросу с глобальной точки зрения. В рамках институциональных изменений, происходящих в мировой экономической и финансовой системе, он представил позицию Азербайджана, подходы в Азербайджане к криптовалюте и будущие перспективы.
Целью проекта “ISE Economic Talks” является собрать преподавателей, исследователей и студентов UNEC в единой экономической платформе и организовать обсуждение. В рамках проекта обсуждаются проблемы глобальной экономики, а также наиболее актуальные вопросы страны. В то же время организуется «День обсуждения» экономических книг, являющихся мировыми бестселлерами. Темы обсуждений, которые будут проводиться в месяц два раза, выбираются путем голосования. В соответствии  с предложениями определяются новые направления обсуждений. Обсуждения также транслируются в виртуальном экономическом форуме UNEC Diskurs.az.
Руководителем проекта “ISE Economic Talks” является преподаватель кафедры «Международная экномика» UNEC Тахмасиб Ализаде.