“UNEC istedadları”- fotoqraf magistr
Elnur Musayev 1992-ci il sentyabrın 12-də Bakıda anadan olub. Orta təhsilinə Səbail rayonu 134 saylı məktəbdə başlasa da, sonradan təhsilini Binəqədi rayon 299 saylı məktəb-liseydə davam etdirib. Elnur UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsini bitirib. Hazırda UNEC-in 2-ci kursunda texniki estetika ixtisası üzrə magistr təhsili alır. Eyni zamanda UNEC-in Elektron İdarəetmə Mərkəzinin Texniki xidmət şöbəsində boyük mütəxəssis vəzifəsində çalışır.
Uşaqlığı İçərişəhərdə keçən E.Musayev istirahət və boş vaxtlarını səmərəli dəyərləndirmək üçün fotoçəkilişlər etməyi çox sevir. Ətrafındakı insanların marağına səbəb olan fotoları UNEC magistrinin bu sənətə həvəsini daha da artırıb. O, əsasən təbiət mövzularına üstünlük verir və smarton telefonlarla çəkiliş etməyi sevir. Kreativ foto və effekləri yaratmaq üçun öz üzərində daha çox çalışır.
E.Musayev gələcəkdə də bu hobbisini inkişaf etdirmək, çəkdiyi fotoları beynəlxalq müsabiqələrə təqdim etməyi düşünür. Onun sosial şəbəkədə maraqla qarşılanan çəkdiyi fotoşəkillərin bir neçəsini təqdim edirik.

«Таланты UNEC» — магистр-фотограф
Эльнур Мусаев родился 12 сентября 1992 года в городе Баку.  Среднее образование вначале получил в средней школе № 134 Сабаильского района, а затем продолжил в № 299 школе-лицее Бинагадинского района. Эльнур окончил факультет Технологии и дизайна UNEC. В настоящее время получает образование на 2 курсе ступени магистра UNEC по специальности технической эстетики. В то же время работает в отделе технической службы Центра электронного управления UNEC на должности старшего специалиста.
Э.Мусаев, детство которого прошло в Ичеришехер, для плодотворного проведения свободного времени очень любит делать фотосъемки. Фотосъемки, вызвавшие интерес у окружающих, побудили у магистра UNEC интерес к этой профессии. В своей деятельности он отдает предпочтение в основном теме природы и любит делать снимки  смартфон телефоном. Для создания креативности и эффективности в своей работе все больше работает над собой.
Э.Мусаев думает развивать свое хобби в будущем и представлять снятые фото на международных выставках. Представляем несколько снятых им фото, пользующихся интересом в социальной сети.