“UNEC istedadları”- fotoqraf magistr
Elnur Musayev 1992-ci il sentyabrın 12-də Bakıda anadan olub. Orta təhsilinə Səbail rayonu 134 saylı məktəbdə başlasa da, sonradan təhsilini Binəqədi rayon 299 saylı məktəb-liseydə davam etdirib. Elnur UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsini bitirib. Hazırda UNEC-in 2-ci kursunda texniki estetika ixtisası üzrə magistr təhsili alır. Eyni zamanda UNEC-in Elektron İdarəetmə Mərkəzinin Texniki xidmət şöbəsində boyük mütəxəssis vəzifəsində çalışır.
Uşaqlığı İçərişəhərdə keçən E.Musayev istirahət və boş vaxtlarını səmərəli dəyərləndirmək üçün fotoçəkilişlər etməyi çox sevir. Ətrafındakı insanların marağına səbəb olan fotoları UNEC magistrinin bu sənətə həvəsini daha da artırıb. O, əsasən təbiət mövzularına üstünlük verir və smarton telefonlarla çəkiliş etməyi sevir. Kreativ foto və effekləri yaratmaq üçun öz üzərində daha çox çalışır.
E.Musayev gələcəkdə də bu hobbisini inkişaf etdirmək, çəkdiyi fotoları beynəlxalq müsabiqələrə təqdim etməyi düşünür. Onun sosial şəbəkədə maraqla qarşılanan çəkdiyi fotoşəkillərin bir neçəsini təqdim edirik.

İn the “UNEC talents” project this time you will know the masters level sudent of UNEC Elnur Musayev.
Elnur Musayev was born on September 12, 1992 in Baku. He started his secondary education in school  number 134 in Sabail district, later he continued his education at lyceum-school number 299 of Binagadi district. Elnur graduated from the Technology and Design faculty of UNEC. Currently, he is the second year student of masters level of study  in the technical aesthetics speciality at UNEC. He also works in the position of the senior specialist in the Technical department of the Electronic Adiministration Center at UNEC.
Having spent his childhood in Icheri Sheher (Inner-Town) E.Musayev likes to take the photoes for providing the leisure and recreation time efficiently. The photoes that have caused the interest of people around  even increased the enthusiasm of the  student of masters level of study at UNEC for this speciality. He mainly prefers the topics of nature and and like to take photoes with the smartphones. He works harder to create the creative photoes and effects.
E.Musayev thinks to develop this hobby further and wants to present the photographs he takes to the international competitions. We present a few of his photographs that have caused the interest in the social network.