“UNEC istedadları” – “MurAn” qrupu
Murad Hacıbəyov 1997-ci il yanvarın 25-də anadan olub. Orta təhsilini 54 saylı məktəbdə alıb. 6 yaşında Leopold və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı musiqi məktəbində piano üzrə imtahan verən Muradın musiqi duyumu yüksək olduğu üçün onu skripka təhsilinə yönəldiblər. O, 7 illik skripka təhsili ilə yanaşı, vokal və fortepiano sənətinə də yiyələnib. Skripkada klassik və milli musiqilər ifa edir.
Murad 2014-də UNEC-in Biznes nə menecment fakültəsinə daxil olub. Kommersiya ixtisası üzrə təhsil alan Murad skripkada hisslərini daha doğru ifadə etdiyini bildirir. UNEC tələbəsi gələcəkdə xarici ölkədə musiqi sahəsi üzrə sənətini davam etdirməyi düşünür.
Qrupun digər üzvü Anar İsmayılovdur. O, 1997-ci il noyabrın 8-də anadan olub. BDU nəzdində “Gənc İstedadlar” liseyini bitirib. 2015-ci ildə UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinə daxil olub. Statistika ixtisasında təhsil alan Anar həm piano, həm də gitarada məharətlə ifa edir. Gitaraya daha çox üstünlük verən UNEC tələbəsi gələcəkdə ud alətində də ifa etməyi düşünür.
Hər iki tələbə üzv olduqları UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzində tanş olduqdan sonra musiqi qrupu yaratmağa qərar veriblər. Onlar “MurAn” adı ilə fəaliyyət göstərirlər. UNEC-in bütün tədbirlərində fəal iştirak edən istedadlı tələbələr dəfələrlə hərbi hissələrdə çıxış ediblər.

The “UNEC talents” – the “MurAn” group
Murad Hajibeyov was born on January 25, in 1997 year. He got his secondary education at school number 54. When Murad was 6 years old, he took the exam on the piano classes at the music school number 21 named after Leopold və M.Rostropoviches, but  as his ear for music was certain he had been directed to the violin classes. He, along with the 7 years violin education had studied the vocal and the piano art, as well. He performs the classical and national music on the violin.
Murad entered the Business and Managament faculty of UNEC in 2014.  Murad, getting his education in the speciality of Commerce, noted that he expressed his feelings on violin more accurately. The UNEC student is planning to continue his music career abroad in the future.
Another member of the group is Anar Ismayılov. He was born on November 8, in 1997 year. He finished lyceum “Young Talents” attached to BSU. In 2015, he entered the Finance and Accounting faculty of UNEC. Anar, getting education in the Statistics speciality, plays perfectly both the piano and the guitar. The UNEC student prefers playing the guitar and thinks of playing the musical instrument oud in future.
Being the member of the Creative Center of  UNEC, the both students had decided to create the musical group after getting acquianted. They perform under the name “MurAn”. The talented students participating actively in the all UNEC events performed frequently in the military units, as well.