“UNEC istedadları” – “MurAn” qrupu
Murad Hacıbəyov 1997-ci il yanvarın 25-də anadan olub. Orta təhsilini 54 saylı məktəbdə alıb. 6 yaşında Leopold və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı musiqi məktəbində piano üzrə imtahan verən Muradın musiqi duyumu yüksək olduğu üçün onu skripka təhsilinə yönəldiblər. O, 7 illik skripka təhsili ilə yanaşı, vokal və fortepiano sənətinə də yiyələnib. Skripkada klassik və milli musiqilər ifa edir.
Murad 2014-də UNEC-in Biznes nə menecment fakültəsinə daxil olub. Kommersiya ixtisası üzrə təhsil alan Murad skripkada hisslərini daha doğru ifadə etdiyini bildirir. UNEC tələbəsi gələcəkdə xarici ölkədə musiqi sahəsi üzrə sənətini davam etdirməyi düşünür.
Qrupun digər üzvü Anar İsmayılovdur. O, 1997-ci il noyabrın 8-də anadan olub. BDU nəzdində “Gənc İstedadlar” liseyini bitirib. 2015-ci ildə UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinə daxil olub. Statistika ixtisasında təhsil alan Anar həm piano, həm də gitarada məharətlə ifa edir. Gitaraya daha çox üstünlük verən UNEC tələbəsi gələcəkdə ud alətində də ifa etməyi düşünür.
Hər iki tələbə üzv olduqları UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzində tanş olduqdan sonra musiqi qrupu yaratmağa qərar veriblər. Onlar “MurAn” adı ilə fəaliyyət göstərirlər. UNEC-in bütün tədbirlərində fəal iştirak edən istedadlı tələbələr dəfələrlə hərbi hissələrdə çıxış ediblər.

«Таланты UNEC» – группа “MurAn”
Мурад Гаджибеков родился 25 января 1997 года. Среднее образование получил в школе № 54. В возрасте  6 лет Мурад в № 21 музыкальной школе имени Леопольда и М.Ростроповича сдал экзамен по фортепиано и за высокое восприятие музыки был направлен на обучение скрипке.  Наряду с 7-летним обучением скрипке, он овладел также вокальным и фортепианным искусством.
В 2014 году Мурад поступил на факультет Бизнеса и менеджмента UNEC. Обучающийся по специальности коммерции, Мурад отметил, что на скрипке он лучше выражает свои чувства. Студент UNEC планирует продолжить профессию в сфере музыки за рубежом.
Другой член группы Анар Исмайлов. Он родился 8 ноября 1997 года. Окончил лицей «Молодые таланты» при БГУ. В 2015 году поступил на факультет Финансов и бухгалтерии UNEC. Обучающийся специальности «Статистика», Анар умело играет на фортепиано и гитаре. Больше предпочитающий гитару,  студент UNEC думает попробовать себя на  инструменте уд.
Оба студента познакомились в Творческом центре UNEC, членами которого являются, и решили создать музыкальную группу. Они проявляют деятельность под названием “MurAn”. Талантливые студенты, участвующие во всех мероприятиях UNEC, неоднократно выступали в военных частях.*