UNEC müəllimi beynəlxalq simpoziumda
UNEC müəllimi Qazaxıstanın Türkistan şəhərində keçirilən “Beynəlxalq İctimai Elmlər Konqresi 3-cü Türkistan Forumu: Qloballaşma Prosesində Türk Dünyasının Gələcəyi, Fürsətlər və Təhlükələr” adlı beynəlxalq simpoziumda  iştirak edib. Simpozium Xoca Əhməd Yesevi Beynəlxalq Türk-Qazax Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
UNEC-in Türk Dünyası İşlətmə Fakultəsinin (TUDİFAK) baş müəllimi, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Nazim Cəfərov “Qlobal və regional tarazlıqlar çərçivəsində Azərbaycan – Qazaxıstan münasibətləri” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. UNEC müəllimi məruzəsində qloballaşan dünyada türk dünyasının qaşılaşdığı fürsət və risklərdən və bu prosesin uğurla keçilməsində Azərbaycan-Qazaxsıtan əməkdaşlığının önəmindən danışıb. UNEC müəllimi çıxışında dəyişən qlobal və regional tarazlıqlar kontekstində ikitərəfli əməkdaşlıqla yanaşı, Türkiyə-Azərbaycan-Qazaxıstan xəttinin strateji önəmini və Türk Konseyinin rolunu xüsusi qeyd edib. N.Cəfərov məruzəsində iki ölkənin daha sıx əməkdaşlığı üçün yeni təkliflər də səsləndirib.
Ümumilikdə dünyanın 10 ölkəsindən 100-dən çox aliminin iştirak etdiyi simpozium maraqlı məruzə və müzakirələrlə yadda qalıb. Üç gün davam edən elmi müzakirələrdən sonra beynəlxalq simpozium Yesevi Unversitetinin Türk Dünyası ansamblının konserti  ilə yekunlaşıb.

Преподаватель UNEC на международном симпозиуме
Преподаватель UNEC принял участие в «Международном конгрессе общественных наук III Туркестанский форум: Будущее тюркского мира в условиях глобализации, возможности и опасности», состоявшемся в Казахстане в городе Туркестане. Симпозиум состоялся при организационной поддержке Международного турецко-казахского университета имени Ходжа Ахмед Есеви.
Старший преподаватель Турецкого факультета экономики и управления (TUDİFAK) UNEC, доктор философии по политическим наукам Назим Джафаров выступил с докладом на тему «Азербайджано-казахстанские отношения в рамках глобального и регионального равновесия». Преподаватель UNEC отметил о возможностях и рисках, с которыми сталкивается тюрский мир в условиях глобализации, и о значении азербайджано-казахстанских отношений в этом процессе. В своем выступлении преподаватель UNEC в контексте меняющихся глобальных и региональных равновесий наряду с двусторнними отношениями подчеркнул о стратегическом значении линии Турция-Азербайджан-Казахстан и особо отметил роль Турецкого консейна. Н.Джафаров выдвинул новые предложения для более тесного сотрудничества двух стран.
Симпозиум, в котором приняли участие свыше 100 ученых из 10 стран мира, запомнился интересными докладами и обсуждениями. После трехдневных научных обсуждений международный симпозиум подытожил свою работу концертом ансамбля Тюрк дунясы университета Есеви.