UNEC müəllimi beynəlxalq tədbirdə Qarabağ problemindən danışıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində 6-7 oktyabr 2016-cı il tarixlərdə keçirilən “Müstəqilliyinin 25-ci ilində Türk Respublikaları” adlı beynəlxalq simpoziuma qatılıb.
Tədbirin açılış panelində Türkiyə Prezident Aparatının Sədrinin Müavini və Prezidentin Mətbuat Katibi İbrahim Kalın, Azərbaycan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Özbəkistan və Türkmənistan respublikalarının Türkiyədəki səfirləri, Türkiyə Prezidentinin Baş müşaviri Yalçın Topçu, Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun prezidenti Günay Əfəndiyeva və digərləri çıxış ediblər.
UNEC müəllimi Araz Aslanlı tədbirdə “Qarabağ probleminin həll olunmamasının səbəbləri və nəticələri” adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə Qarabağ probleminin yaranmasının səbəbləri izah edilərək, problemin Azərbaycan, region və dünya üçün yaratdığı mənfi nəticələr və risklər barədə məlumat verilib.
Tədbirin təşkilatçıları və dəstəkçiləri arasında Ahmet Yesevi Universiteti, Türk Keneşi, Beynəlxalq Türk Akademiyası, TÜRKPA, TÜRKSOY, TİKA, Türk Tarix Qurumu, Ankara Siyasi və İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi də yer alıb.

На международном мероприятии преподаватели UNEC говорили о Карабахской проблеме
Преподаватель кафедры Экономики и управления факультета Турецкий мир экономики и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Араз Асланлы принял участие в международном симпозиуме «Тюркские республики по случаю 25-ой годовщины независимости», состоявшемся в столице Турции в городе Анкаре  6-7 октября 2016 года.
В панели открытия мероприятия выступили заместитель председателя президентского аппарата Турции и пресс-секретарь президента Ибрагим Калин, послы Азербайджана, Казахстана, Кыргызстана, Узбекистана и Туркменистана в Турции, главный советник Президента Турции Ялчын Топчу, президент фонда тюркской культуры и наследия  Гюнай Эфендиева и другие.
Преподаватель UNEC Араз Асланлы выступил с докладом по теме «Причины и результаты нерешенности Карабахской проблемы». В докладе объясняя причины возникновения Карабахской проблемы, была представлена информация об отрицательных результатах и рисках проблемы, доставленных Азербайджану, региону и миру.
Среди организаторов и поддерживающих мероприятие нашли место университет имени Ахмета Есеви, Türk Keneşi,  Международная Тюркская  академия, TÜRKPA, TÜRKSOY, TİKA, Турецкая историческая организация, Центр политических и экономических исследований Анкары.