UNEC müəllimi beynəlxalq tədbirdə Qarabağ problemindən danışıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində 6-7 oktyabr 2016-cı il tarixlərdə keçirilən “Müstəqilliyinin 25-ci ilində Türk Respublikaları” adlı beynəlxalq simpoziuma qatılıb.
Tədbirin açılış panelində Türkiyə Prezident Aparatının Sədrinin Müavini və Prezidentin Mətbuat Katibi İbrahim Kalın, Azərbaycan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Özbəkistan və Türkmənistan respublikalarının Türkiyədəki səfirləri, Türkiyə Prezidentinin Baş müşaviri Yalçın Topçu, Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun prezidenti Günay Əfəndiyeva və digərləri çıxış ediblər.
UNEC müəllimi Araz Aslanlı tədbirdə “Qarabağ probleminin həll olunmamasının səbəbləri və nəticələri” adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə Qarabağ probleminin yaranmasının səbəbləri izah edilərək, problemin Azərbaycan, region və dünya üçün yaratdığı mənfi nəticələr və risklər barədə məlumat verilib.
Tədbirin təşkilatçıları və dəstəkçiləri arasında Ahmet Yesevi Universiteti, Türk Keneşi, Beynəlxalq Türk Akademiyası, TÜRKPA, TÜRKSOY, TİKA, Türk Tarix Qurumu, Ankara Siyasi və İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi də yer alıb.

07 OCTOBER 2016 | VIEWS:
The teaching staff of the School of Turkic World of Business Administration the Department of Economics and Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Araz Aslanli attended in the international symposium on “Turkish Republics in the 25th Anniversary of Independence” held in the capital of Turkey, Ankara within October 6th and 7th in the capital of Turkey Ankara.
The Deputy Chairman of the Presidential Administration of Turkey and the Press Secretary of the President Ibrahim Kalin, Ambassadors to the Republic of Turkey to the Republics of Azerbaijan, Kazakhstan, Kirgizstan, Uzbekistan and Turkmenistan, the Chief Advisor of the Turkish President Yalchin Topchu and the President of the Foundation of Turkish Culture and Heritage Gunay Efendiyeva and the others made speeches within the opening panel of the event.
UNEC teacher Araz Aslanli made a report on “The Causes and Consequences of the Failure to solve the Garabagh Conflict”. Explaining the reasons for the formation of Garabagh problem, information about the negative consequences and risks arisen of the problem for Azerbaijan and the region was provided in the report.
The organizers and supporters of the event were the Ahmet Yasevi University, Turkish Kenesh, International Turkish Academy, TURKPA, TURKSOY, TIKA, Turkish Historical Foundation, Ankara Political and Economic Studies Center.