UNEC müəllimi Kembric Universitetində
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat kafedrasının müəllimi Təhmasib Əlizadə Böyük Britaniyanın Kembric Universitetində keçirilən “Kembric İqtisad Jurnalının 40 illiyi” konfransında iştirak edib.
Dünyanın ən qədim universitetlərindən biri olan və dünya universitetlərinin reytinqində ilk beşlikdə yer alan Kembric Universitetinin “Kembric Siyasi İqtisad Birliyinin” təşkil etdiyi konfrans iki gün davam edib. Konfransda dünyanın bir çox ölkəsindən iqtisadçılar və elm adamları təqdimatlarla çıxış edib, müzakirələrə qatılıblar. Konfrans üç panel üzrə təşkil olunub. Hər panel üzrə ayrıca və ümumilikdə müzakirələr təşkil edilib. Kembric Universitetinin professorlarının da qatıldığı müzakirələrdə UNEC təmsilçisi Təhmasib Əlizadə iqtisadi təhsilin mövcud durumu və gələcək inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparıb.
Konfransda iqtisad elminin gələcək inkişafı, iqtisadi artım və iqtisadi yüksəlişlə bağlı müxtəlif fikirlər səsləndirilib, təhlillər edilib.

Преподаватель UNEC в Кембриджском университете
Преподаватель кафедры Международной экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Тахмасиб Ализаде принял участие в конференции «Кембриджскому экономическому журналу 40 лет», состоявшейся в Кембриджском университете Великобритании.
Конференция, организованная «Кембриджским политико-экономическим объединением» Кембриджского университета, одного из самых древних университетом мира и получившего место в первой пятерке в рейтинге университетов мира, продолжалась два дня.  На конференции с презентацией выступили экономисты и ученые многих стран и приняли участие в обсуждениях. Конференция была организована по трем панелям. По каждой панели в отдельности и в целом были организованы обсуждения. На обсуждении при участии профессоров Кембриджского университета представитель UNEC Тахмасиб Ализаде провел обмен мнениями по вопросу современного положения экономического образования и перспектив развития в будущем.
На конференции в связи с развитием экономической науки в будущем, экономического роста и подъема прозвучали различные мнения и проведены анализы.