UNEC müəllimləri “Gənc sahibkarların Quba forumu”nda çıxış edib
Dekabrın 28-də Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi, Gənc Mühasiblər Birliyi və Gənclər üçün Təhsil Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “Gənc sahibkarların Quba forumu” keçirilib. Tədbirin keçirilməsində məqsəd iqtisadiyyatın şaxələndirilməsi və qeyri-neft sektorunun inkişafına zəmin yaratmaq üçün Azərbaycan Prezidentinin imzaladığı sərəncamlar və təsdiq etdiyi inkişaf proqramlarının təbliği, kiçik və orta sahibkarlığın dəstəklənməsi, bu istiqamətdə görülməli işlərin müzakirəsi və perspektivlərin müəyyənləşdirilməsidir. Foruma UNEC-in müəllimləri Fariz Əhmədov və Oqtay Quliyev məruzəçi kimi dəvət olunublar.
Forumun açılışında mərkəzin icraçı direktoru Fəxrəddin Həsənzadə, Gənc Mühasiblər Birliyinin sədri Solmaz Əliyeva, Gənclər və idman nazirinin müavini İntiqam Babayev, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərhad Hacıyev, Milli Məclisin deputatı Vahid Əhmədov, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində olan İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondunun icraçı direktorunun müavini Azər Bayramov sahibkarlığın inkişafına dövlət dəstəyi və təşəbbüslərlə bağlı çıxış ediblər.
Forumun plenar iclasında UNEC-in İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müəllimi Fariz Əhmədovun “Müasir sahibkarlıq fəaliyyətində strateji idarəetmə: Problemlər və həlli yolları”, Oqtay Quliyevin isə “Sahibkarlıq fəaliyyətində məqsədlər: Bazar çevrəsi və istehlakçı davranışları” mövzusunda məruzələri maraqla qarşılanıb.
Forumun yekunu olaraq sahibkarların üzləşdiyi problemlərlə bağlı təkliflər paketi hazırlanaraq, müvafiq qurumlara təqdim ediləcək.

Преподаватели UNEC выступили на «Форуме молодых предпринимателей в Кубе»
28 декабря при организационной поддержке Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики, и совместной поддержке Объединения молодых бухгалтеров и Центра образования для молодежи проведен «Форум молодых предпринимателей в Кубе».В проведении мероприятия основной целью является пропаганда подписанных Президентом Азербайджана указов и утвержденных программ, поддержка малого и среднего предпринимательства, обсуждение работ в этом направлении и определение перспектив для развития экономики и создания базы для развития не нефтяного сектора. Как докладчики на форум приглашены преподаватели Фариз Ахмедов и Октай Кулиев.
На форуме в связи с государственной поддержкой и инициативами развития предпринимательства выступили исполнительный директор центра Фахреддин Гасанзаде, молодые бухгалтеры, директор объединения Солмаз Адиева, заместитель министра молодежи и спорта Интигам Бабаев, исполнительный директор Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики Фархад Гаджиев, депутат Милли Меджлиса Вагид Ахмедов, заместитель исполнительного директора Государственного фонда развития информационных технологий при Министерстве связи и высоких технологий Азер Байрамов.
На пленарном заседании с интересом были заслушаны доклады преподавателя кафедры экономики и управления UNEC Фариза Ахмедова на тему «Стратегическое управление в современной предпринимательской деятельности: Проблемы и пути решения», а также Октая Кулиева на тему «Цели в предпринимательской деятельности: В рамках рынка и поведения потребителя».
В итоге форума будет подготовлен пакет с проблемами предпринимателей и представлен в соответствующие структуры.