UNEC professoru beynəlxalq konqresdə çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professoru III Moskva Beynəlxalq konqresdə iştirak edib. Moskvada keçirilən konqres S.Y.Vitt adına Yeni Sənaye İnkişafı İnstitutu, Rusiya Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutu, Rusiya Azad İqtisadçılar Cəmiyyəti, Moskva Maliyyə-Hüquq Universiteti və Fridrix Ebert Fondu ilə birgə təşkil edilib.
“Rusiyada istehsal, elm və təhsil: Yeni çağırışlar” mövzusuna həsr olunan konqresdə UNEC-in “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev məruzə ilə çıxış edib. Ə.Babayevin “İstehsalın, elmin və təhsilin dirçəlişi: iqtisadi-nəzəri məsələləri” adlı III plenar konfransdakı məruzəsi “Vahid milli təkrar istehsal prosesi kompleksində maddi istehsalın və sosial sferanın qarşılıqlı əlaqəsi” mövzusunda olub.
Beynəlxalq konqresdə Rusiyanın və dünyanın tanınmış alimləri, iqtisadiyyatın real sektorunun nümayəndələri, eləcə də Böyük Britaniya, Fransa, Almaniya, ABŞ, Çin, Qazağıstan, İtaliya, Azərbaycan alimləri və ekspertlərinin təmsil olunduğu 400-dən artıq nümayəndə iştirak edib.

Профессор UNEC выступил на международном конгрессе
Профессор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) принял участие в III Московском международном конгрессе. Конгресс, состоявшийся в Москве, организован при совместной поддержке Института нового индустриального развития имени С.Ю.Витте, Института экономики Российской Академии наук, Организации свободных экономистов России, Московского финансово-правового университета и Фонда Фридрих Эберта.
На конгрессе, посвященной теме «Производство, наука и образование в России: новые призывы», выступил с докладом профессор кафедры «Экономическая теория» UNEC Алиджан Бабаев. Доклад А.Бабаева на III пленарном конгрессе «Возрождение производства, науки и образования: экономико-теоретические вопросы» был на тему «Взаимосвязь материального производства и социальной сферы  в едином национальном комплексе процесса воспроизводства».
В международном конгрессе приняли участие известные мировые и ученые России, представители реального сектора экономики, а также свыше 400 представителей ученых и экспертов Великобритании, Франции, Германии, США, Китая, Казахстана, Италии, Азербайджана.