UNEC professoru beynəlxalq konqresdə çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professoru III Moskva Beynəlxalq konqresdə iştirak edib. Moskvada keçirilən konqres S.Y.Vitt adına Yeni Sənaye İnkişafı İnstitutu, Rusiya Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutu, Rusiya Azad İqtisadçılar Cəmiyyəti, Moskva Maliyyə-Hüquq Universiteti və Fridrix Ebert Fondu ilə birgə təşkil edilib.
“Rusiyada istehsal, elm və təhsil: Yeni çağırışlar” mövzusuna həsr olunan konqresdə UNEC-in “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev məruzə ilə çıxış edib. Ə.Babayevin “İstehsalın, elmin və təhsilin dirçəlişi: iqtisadi-nəzəri məsələləri” adlı III plenar konfransdakı məruzəsi “Vahid milli təkrar istehsal prosesi kompleksində maddi istehsalın və sosial sferanın qarşılıqlı əlaqəsi” mövzusunda olub.
Beynəlxalq konqresdə Rusiyanın və dünyanın tanınmış alimləri, iqtisadiyyatın real sektorunun nümayəndələri, eləcə də Böyük Britaniya, Fransa, Almaniya, ABŞ, Çin, Qazağıstan, İtaliya, Azərbaycan alimləri və ekspertlərinin təmsil olunduğu 400-dən artıq nümayəndə iştirak edib.

UNEC Professor made a speech in the International Congress
Professor of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) attended III Moscow International Congress. The Congress held in Moscow was organized by the New Institute of Industrial Development named after S.Y.Vitt, Institute of Economy of the Russian Academy of Sciences, Russian Society of Independent Economists, Moscow Financial and Legal University and the Friedrich Ebert Foundation.
Head of UNEC Department of “Economic Theory”, Professor Alijan Babayev made a report within the Congress held on “Production, Science and Education in Russia: New Challenges”. Alijan Babayev’s speech on “Interaction of Material Production and Social Sphere in the Complex of Single National Recycle Process” was made in III plenary conference on “Renascence of Production, Science and Education: Economic and Theoretical Issues”.
Well-known scholars of Russia and the world, representatives of the real sector of economy, as well as more than 400 delegation represented by the scientists and experts from Great Britain, France, US, China, Kazakhstan, Italy and Azerbaijan attended the International Congress.