UNEC rektoru tələbə təşkilatlarının sədrləri ilə görüşüb
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov tələbə təşkilatlarının sədrləri və fəal tələbələrlə görüşüb.
Görüşdə rektor Ədalət Muradov UNEC-in tələbə mərkəzli universitet olması istiqamətində tətbiq olunan yeniliklərdən və “UNEC-100 İnkişaf strategiyasının” hədəflərindən söz açıb. Tələbələrin sosial layihələrinin sayının artırılmasının, ixtisaslaşmış yeni tələbə təşkilatlarının yaradılmasının vacibliyindən danışan rektor, dünyanın aparıcı universitetlərində mövcud olan “Tələbə senatı” və “Tələbə auditi”nin UNEC-də yaradılacağı barədə qərarın qəbul edildiyini tələbələrin diqqətinə çatdırıb.
Rektor UNEC-də xarici dilin tədrisində yeni standartların tətbiq olunduğunu, tələbələrin dil bilikləri ilə yanaşı, informatika texnologiyalarından istifadə bacarıqlarının yüksəldilməsi istiqamətində də yeniliklərin tətbiq ediləcəyini vurğulayıb. Görüşdə tələbələrin elmi fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması məqsədilə bakalavr, magistr və doktorantların mükafatlandırılması qaydalarından bəhs olunub, impact dərəcəsindən asılı olaraq nüfuzlu jurnallarda çap olunan hər bir məqaləyə görə UNEC-in bakalavr və magistrlərinin 4000 manatadək mükafat əldə edə biləcəyi vurğulanıb. UNEC-in 3 tələbəsinin elmi məqaləyə görə mükafat qazandığı bildirilib.
Ədalət Muradov tələbələri ölkənin, eləcə də universitetin ictimai-sosial həyatında fəal olmağa, ölkə rəhbərliyi tərəfindən aparılan ictimai proseslərə vətəndaşlıq mövqeyi nümayiş etdirməyə çağırıb.

At the meeting, rector Adalat Muradov spoke about the innovations in the formation of UNEC as a student-centered university and the goals of UNEC-100 Development Strategy. Speaking about the need to increase the number of student social projects and the creation of new specialized student organizations, the rector drew attention of the students that decision of creation of “Student Senate” and “Student Auditor” existing at the leading universities would be made at UNEC.
The rector said that UNEC had introduced new standards in teaching foreign languages, and that innovations would be applied to improve students’ language skills and skills in using information technology. The meeting focused on the awarding of bachelors, masters and doctoral students to stimulate students’ academic activities, and underlined that UNEC’s undergraduate and graduate students can be awarded up to 4,000 manat for each article published in prestigious journals, depending on the degree of impact. He said that three UNEC students were awarded for their scientific article.
Adalat Muratov urged students to be active in the social life of the country, as well as the university, to demonstrate citizenship in the social processes carried out by the country’s leadership.
Then the chairmen of student organizations informed about new projects.
At the meeting, Rector Adalat Muradov spoke about the innovations in formation of UNEC as a student-centered university and the goals of the UNEC-100 Development Strategy.