UNEC rektoru tələbə təşkilatlarının sədrləri ilə görüşüb
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov tələbə təşkilatlarının sədrləri və fəal tələbələrlə görüşüb.
Görüşdə rektor Ədalət Muradov UNEC-in tələbə mərkəzli universitet olması istiqamətində tətbiq olunan yeniliklərdən və “UNEC-100 İnkişaf strategiyasının” hədəflərindən söz açıb. Tələbələrin sosial layihələrinin sayının artırılmasının, ixtisaslaşmış yeni tələbə təşkilatlarının yaradılmasının vacibliyindən danışan rektor, dünyanın aparıcı universitetlərində mövcud olan “Tələbə senatı” və “Tələbə auditi”nin UNEC-də yaradılacağı barədə qərarın qəbul edildiyini tələbələrin diqqətinə çatdırıb.
Rektor UNEC-də xarici dilin tədrisində yeni standartların tətbiq olunduğunu, tələbələrin dil bilikləri ilə yanaşı, informatika texnologiyalarından istifadə bacarıqlarının yüksəldilməsi istiqamətində də yeniliklərin tətbiq ediləcəyini vurğulayıb. Görüşdə tələbələrin elmi fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması məqsədilə bakalavr, magistr və doktorantların mükafatlandırılması qaydalarından bəhs olunub, impact dərəcəsindən asılı olaraq nüfuzlu jurnallarda çap olunan hər bir məqaləyə görə UNEC-in bakalavr və magistrlərinin 4000 manatadək mükafat əldə edə biləcəyi vurğulanıb. UNEC-in 3 tələbəsinin elmi məqaləyə görə mükafat qazandığı bildirilib.
Ədalət Muradov tələbələri ölkənin, eləcə də universitetin ictimai-sosial həyatında fəal olmağa, ölkə rəhbərliyi tərəfindən aparılan ictimai proseslərə vətəndaşlıq mövqeyi nümayiş etdirməyə çağırıb.

Ректор UNEC встретился с председателями студенческих организаций
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов встретился с председателями студенческих организаций и студентами-активистами.
На встрече ректор Адалат Мурадов рассказал о новшествах, осуществляемых в направлении превращения UNEC в студентоцентрированный университет и целях «Стратегии развития UNEC-100».  Говоря о важности повышения числа социальных проектов студентов, создания новых специализированных студенческих организаций, ректор довел до внимания студентов о принятии решения по созданию в UNEC существующих в ведущих университетах мира «Студента-сената» и «Студента-аудита».
Ректор подчеркнул, что в UNEC в обучении иностранным языкам применяются новые стандарты, а также для повышения способностей студентов к наряду языковым знаниям, также умения пользования информационными технологиями будут применяться новшества. На встрече также была дана информация о правилах премирования бакалавров, магистров и докторантов с целью стимулирования научной деятельности студентов, за каждую статью, опубликованную в авторитетных журналах в зависимости от степени импакта, бакалавры и магистры UNEC могут получать премию в размере 4000 манат. Было отмечено, что 3 студента UNEC получили премию за  научную статью.
Адалат Мурадов призвал студентов к активности в общественно-социальной жизни страны, а также университета, демонстрации гражданской позиции относительно общественных процессов, проводимых руководством страны.