UNEC şagirdlər arasında ali təhsilə həvəsi stimullaşdırır
Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) yeni layihəyə start verib. Layihə çərçivəsində universitetin gənc müəllimləri orta məktəb şagirdlərinə interaktiv təlimlərlər keçəcəklər. Layihənin keçirilməsində məqsəd universitetilə məktəbarasında əlaqələrinin formalaşdırılması, şagirdlər arasındaali təhsilə həvəsin stimullaşdırılması və elmin təbliğatını gücləndirmək, o cümlədən gənc müəllimlərin potensialından səmərəli istifadə etməkdir.
Layihənin birinci mərhələsində UNEC-in gənc müəllimi Ramil Cabbarov Fizika, Riyaziyyat və İnformatika Təmayüllü Liseyinin bir qrup şagirdinə interaktiv təlim keçib.
Gənc müəllim R.Cabbarovun təqdimatında keçirilən simulasiya əsaslı təlimdə iştirakçılar xüsusi aktivlik göstəriblər. Şagirdlərə komanda oyunları formasında liderlik, natiqlik, problemlərin həll olunmasında kreativ yanaşma, analitik düşüncə və qiymətləndirmə metodları üzrə bacarıqlar aşılanıb. UNEC tələbələri də şagirdlərin komanda faəliyyətlərində dəstəklərini göstəriblər. Maraqlı və dinamik formada keçən təlimdə şagirdlər öz aralarında çarpaz səsvermə üsulu ilə qalibi müəyyənləşdiriblər.

UNEC среди учеников стимулирует интерес к высшему образованию
При организационной поддержке Министерства образования в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) стартовал новый проект. В рамках проекта молодые преподаватели проведут тренинги ученикам средней школы. Целью проведения проекта является формирование отношений между университетом и школой, стимулирование у учеников интереса к высшему образованию и усиление  пропаганды науки, а также эффективное использование потенциала молодых преподавателей.
На первом этапе проекта молодой преподаватель UNEC Рамиль Джаббаров для группы учеников лицея с физико-математическим и информационным уклоном провел интерактивное занятие.
На тренинге на основе симуляции, проведенном  молодым преподавателем Р.Джаббаровым, участники проявили особую активность. Ученикам в решении проблем лидерства, ораторства форме командных игр привиты навыки творческого подхода, аналитических  методов и методов оценки. Студенты  UNEC оказали поддержку ученикам  в командной деятельности.
На тренинге, проходящем в интересной и динамичной форме, ученики между собой путем перекрестного голосования определили победителя.