UNEC tələbələrindən fərqli Novruz sovqatı
Martın 17-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbələri (UNEC) yeni “Kitab at” layihəsinə start verib. UNEC-in dəstəyi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçən layihədə 300 tələbə könüllü toplanmış on min kitabı Bakı, Gəncə və Abşeron rayonununda evlərə hədiyyə olaraq paylayacaqlar.
Layihənin məqsədi ölkədə mütaliə mədəniyyətini inkişaf etdirmək, eyni zamanda qədim ənənələrə söykənən Novruzda kitab oxumaq ənənəsini gündəmə gətirməkdir. “Kitab at!” layihəsinin hər il keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Необычные новрузовские подарки от студентов UNEC
17 марта студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) дают старт новому проекту “Kitab at”. В осуществляемом при организационной поддержке UNEC, Общественного объединения «Поддержка студентам-экономистам» проекте добровольно собрались 300 студентов, которые в качестве подарка раздут десять тысяч книг в дома Баку, Гянджи и Апшеронского района.
Целью проекта является развитие культуры чтения, в то же время выдвижение на повестку дня традиции чтения книги на опирающийся древние обычаи Новрузе. Предусматривается ежегодное  проведение  проекта “Kitab at!”