UNEC tələbələrindən sağlamlıq imkanı məhdud uşaqlar üçün unudulmaz gün
Dekabrın 26-da UNEC-in tələbələri Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə sağlamlıq imkanı məhdud olan uşaqlarla görüşüblər.
UNEC-in Biznes və menecment fakültəsinin professor-müəllim heyəti və tələbələri Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən 1 saylı sağlamlıq imkanı məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisəsində olublar.
UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova uşaqları qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edərək, onlara dərslərində uğurlar arzulayıb. UNEC-də fəaliyyət göstərən Əlilliyi olan tələbələr üçün mərkəzdən bəhs edən S.Qəndilova uşaqlara gələcəkdə təhsillərini UNEC-də davam etdirə biləcəklərini vurğulayıb.
Görüşdə ad günü bu günə təsadüf edən iki uşağın doğum günü də qeyd edilib. Uşaqların hazırladıqları əl işləri ilə tanış olduqdan sonra UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin ifasında konsert proqramı təşkil edilib.
Sonda müəssisənin direktoru Sevinc Məlikova uşaqlara bəxş edilən unudulmaz gün üçün UNEC-in kollektivinə təşəkkür edib.

The unforgettable day for the children with disabilites from the UNEC students
On December 26, the UNEC students met with the disabled children on the occasion of the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year holiday.
The academic teaching staff  and students of the Business and management faculty of UNEC visited the social service establishment number 1, for the children with the diasabilities, located in Mardakan settlement.
The pro-rector on the Student Affairs of UNEC, the associated professor Saadat Gandilova congratulating the children on the upcoming World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year, wished them the success in their lessons. S. Gandilova , speaking about the center for the students with Disabilites, conducting its acivities at UNEC, expressed that the childeren would be able to continue their education at UNEC in the future.
In the meeting was also celebrated the birthday of two children, that coincided with that day. After getting acquainted with the handicrafts of the children, the concert program was organized with the participation of the members of the Creative Center of UNEC.
At the end, the director of the establishment Sevinj Malikova thanked the UNEC staff for the unforgettable day for the children.