UNEC tələbələrindən sağlamlıq imkanı məhdud uşaqlar üçün unudulmaz gün
Dekabrın 26-da UNEC-in tələbələri Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə sağlamlıq imkanı məhdud olan uşaqlarla görüşüblər.
UNEC-in Biznes və menecment fakültəsinin professor-müəllim heyəti və tələbələri Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən 1 saylı sağlamlıq imkanı məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisəsində olublar.
UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova uşaqları qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edərək, onlara dərslərində uğurlar arzulayıb. UNEC-də fəaliyyət göstərən Əlilliyi olan tələbələr üçün mərkəzdən bəhs edən S.Qəndilova uşaqlara gələcəkdə təhsillərini UNEC-də davam etdirə biləcəklərini vurğulayıb.
Görüşdə ad günü bu günə təsadüf edən iki uşağın doğum günü də qeyd edilib. Uşaqların hazırladıqları əl işləri ilə tanış olduqdan sonra UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin ifasında konsert proqramı təşkil edilib.
Sonda müəssisənin direktoru Sevinc Məlikova uşaqlara bəxş edilən unudulmaz gün üçün UNEC-in kollektivinə təşəkkür edib.

Незабываемый день для детей с ограниченными возможностями здоровья от студентов UNEC
26 декабря студенты UNEC по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года встретились с детьми ограниченными возможностями здоровья.
Профессорско-преподавательский состав и студенты  факультета Бизнеса и менеджмента UNEC побывали в доме-интернете №1 для детей с ограниченными возможностями здоровья в поселке Мардакяны.
Проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова поздравив детей с наступающим Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом, пожелала им успехов в учебе. Говоря о Центре для детей-инвалидов, действующем в UNEC, С.Гандилова подчеркнула, что они в будущем могут продолжить учебу в  UNEC.
На встрече также отметили день рождения двух детей, который совпал с этим днем. После ознакомления с ручными работами детей состоялась концертная программа с участием членов Творческого центра UNEC.
В завершении директор дома-интернета Севиндж Меликова поблагодарила коллектив UNEC за предоставленный детям незабываемый день.