ADİU-da elektron kitabxanın təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Univeristetində (ADİU) elektron kitabxananın təqdimat mərasimi keçirilib. İnteraktiv formatda keçirilən tədbirdə sayt barəsində geniş informasiya çatdırılıb.
Library.asue.edu.az domainində qurulan elektron kitabaxananın saytında 5 dildə 2573 adda kitab təsvir olunub. Bazaya yerləşdirilən kitabların 402 ədədiyüklənə bilən “PDF” (danışabilər sənəd forması) formatındadır. Zəngin resurlara malik saytda elektron mühazirələr, video-dərsliklər, monoqrafiyalar, dərs vəsaitləri, müvəqqəti və daimi istifadəyə verilən məlumat bazalarına keçidlər (EBSCO Host), qəzet və jurnalların veb səhifələrinə keçidlər, fənlər üzrə işçi tədris proqramları (syllabus) yerləşdirilib.
Saytınxidmətlər bölümündə tələbələrin istifadəsini optimallaşdıran 4 xidmət yaradılıb. Bunlar “kitab istəmə”, “rəy bildirmə”, kitabxana üzrə virtual tur, “elektron kitabxanaçı” xidmətləridir.
Elektron kitabxanaçı müvafiq şəxs tərəfindən idarə olunur və iş saatları ərzində daxil olan müraciətləri operativ şəkildə cavablandırır. “Kitab istəmə” xidmətinin özəlliklərindən biri qeyri-iş vaxtlarında da istifadəçilərin  istəklərini də qeydə ala bilməsidir. Rəy bildirmə hissədə istifadəçilərsayt və kitab barəsində öz rəylərini qeyd edə bilərlər.
Saytda həmçinin milli və xarici kitabxanaların icazə verilən bazalarına daxil olmaq üçün şərait yaradılıb. Xarici kitabxanalardan Rusiya, Almaniya, Fransa, Avstraliya və Böyük Britaniyanın Milli Kitabxanasına, ABŞ-ın Konqres Kitabxanasına keçidlər yerləşdirilib.

Presentation of the Electronic Library at UNEC
Presentation of the electronic library was held at Azerbaijan State University of Economics (ASUE). Broad information about the site was delivered during the interactive event.
2573 titles of books in 5 language versions were described on the library installed at library.aseu.edu.az. 402 pc of the books placed at the base are in PDF format.  Lectures, video- textbooks, monographs, training manuals, permanent and temporary links to databases (EBSCO Host), links to the web-pages of the newspapers and journals and syllabuses of the disciplines have been placed at the site of valuable resources.
4 services to optimize students’ use were established at the services section of the site. These are “asking for a book”, “comment”, virtual tour around the library and “e- librarian”.
The e- librarian is managed by a person and promptly responds applications received during working hours. One of the special features of the service “asking for a book” is the ability of making notes for the users requirements during the off- hours. By means of the “comments” users will be able to note their requests about the site and book.
The site also creates condition for accessing to the allowed databases of the national and foreign libraries. Links to the National Libraries of Russia, Germany, France, Australia and Great Britain and the USA Library of Congress were placed there.