Aziz Sancar adına Qida Təhlükəsizliyi Laboratoriyasının illik hesabatı dinlənilib
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə Aziz Sancar adına Qida Təhlükəsizliyi Laboratoriyasının fəaliyyəti ilə bağlı təqdimat keçirilib.
Görüşdə laboratoriyanın əməkdaşı, gənc tədqiqatçı və laborant Sona Hacıyeva təqdimatla çıxış edərək, Aziz Sancar adına Qida Təhlükəsizliyi Laboratoriyasının fəaliyyəti, aparılan tədqiqatlar və ekspertizalar, təlim və tədris planına uyğun elmi-praktiki araşdırmalar, qida məhsullarının müvafiq keyfiyyət standartları və tələblərə uyğunluğunun qiymətləndirilməsi prosesləri barədə məlumat verib. Həmçinin laboratoriyanın işinin daha da təkmilləşdirilməsi ilə bağlı təkliflər səsləndirib.
UNEC-in təsis etdiyi “Aziz Sancar adına tədqiqat mükafatı”ndan söz açan S.Hacıyeva müsabiqənin şərtlərini açıqlayıb. Mükafatın 10.000 manat məbləğində olduğunu və müsabiqəyə qısa zamanda start veriləcəyini  bildirib.
Rektor Ədalət Muradov laboratoriyanın fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək, bu istiqamətdə beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsinin faydalı olacağını vurğulayıb.

The annual report of the Food Safety Laboratory named after Aziz Sanjar is heard
A presentation on the activities of the Food Safety Laboratory named after Aziz Sanjar has been held with the participation of the rector of UNEC Professor Adalat Muradov and relevant heads of structures.
At the meeting, the employee of the laboratory, young researcher and laboratory assistant Sona Hajiyeva made a presentation and informed about the activities of the Food Safety Laboratory named after Aziz Sanjar, conducted research and expertise, scientific and practical research according to the training and curriculum, and the processes of assessing the compliance of food products with relevant quality standards and requirements. . He also voiced suggestions for further improvement of the work of the laboratory.
Speaking about the “Aziz Sanjar research award” founded by UNEC, S. Hajiyeva announced the terms of the competition. He said that the prize is 10,000 manats and the competition will start soon.
Rector Adalat Muradov highly appreciated the activity of the laboratory and emphasized that it would be useful to expand international relations in this direction.