Aziz Sancar adına Qida Təhlükəsizliyi Laboratoriyasının illik hesabatı dinlənilib
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə Aziz Sancar adına Qida Təhlükəsizliyi Laboratoriyasının fəaliyyəti ilə bağlı təqdimat keçirilib.
Görüşdə laboratoriyanın əməkdaşı, gənc tədqiqatçı və laborant Sona Hacıyeva təqdimatla çıxış edərək, Aziz Sancar adına Qida Təhlükəsizliyi Laboratoriyasının fəaliyyəti, aparılan tədqiqatlar və ekspertizalar, təlim və tədris planına uyğun elmi-praktiki araşdırmalar, qida məhsullarının müvafiq keyfiyyət standartları və tələblərə uyğunluğunun qiymətləndirilməsi prosesləri barədə məlumat verib. Həmçinin laboratoriyanın işinin daha da təkmilləşdirilməsi ilə bağlı təkliflər səsləndirib.
UNEC-in təsis etdiyi “Aziz Sancar adına tədqiqat mükafatı”ndan söz açan S.Hacıyeva müsabiqənin şərtlərini açıqlayıb. Mükafatın 10.000 manat məbləğində olduğunu və müsabiqəyə qısa zamanda start veriləcəyini  bildirib.
Rektor Ədalət Muradov laboratoriyanın fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək, bu istiqamətdə beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsinin faydalı olacağını vurğulayıb.

Заслушан годовой отчет лаборатории пищевой безопасности имени Азиза Санджара
С участием ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова и руководителей соответствующих структур состоялась презентация в связи с деятельностью лаборатории пищевой безопасности имени Азиза Санджара.
На встрече выступив с презентацией, сотрудник лаборатории, молодой исследователь и лаборант Сона Гаджиева, представила информацию о деятельности лаборатории пищевой безопасности, проведенных исследованиях и экспертизах, соответственно тренингам и учебному плану научно-практических исследованиях, процессах оценки соответствия пищевой продукции требованиям стандарта качества. Также поступили предложения по улучшению работы лаборатории.
Говоря об «Исследовательской премии имени Азиза Санджара», учрежденной UNEC, С.Гаджиева объявила условия конкурса. Она отметила, что размер премии составляет 10.000 манатов и в скором времени будет дан старт конкурсу.
Высоко оценив деятельность лаборатории, ректор Адалат Мурадов подчеркнул, что расширение международных отношений в этом направлении будет полезным.