Zohre x_dos.Həsənova Zöhrə Bilal qızı
1955-cü ildə həmin şəhərdə 2 saylı orta məktəbə daxil olub, 1966-cı ildə bitirmişdir. 1966-ci ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti) Mexanika-riyaziyyat fakültəsinə daxil olmuşdur. 1971-ci ildə universiteti bitirib, 1980-cı ilə kimi Naxçıvan Pedaqoji İnstitutunda İnformatika fənnini, 2 saylı orta məktəbdə Riyaziyyat fənnini tədris etmişdir.
1980-ci ildən D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) İnformasiya Hesablama Mərkəzində mühəndis-proqramçı vəzifəsində, N.A.Voznesenski adına LMİİ-nun Bakı filialında böyük mühəndis-proqramçı, aparıçı proqramçı vəzifələrində işləmişdir.
2001-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinə dissertant qəbul olmuşdur. 2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin İnformasiya Hesablama Mərkəzinə direktor vəzifəsinə təyin edilmişdir.
2003-cü ildə “Bir girişli və bir çıxışlı sintez məsələsinin optimal həlli üsulları” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. Fizika-riyaziyyat elmləri namizədidir.
2023-cü ilin sentyabrına kimi UNEC-in Elektron İdarəetmə Mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışıb. UNEC-in “Rəqəmsal iqtisadiyyat və İKT” kafedrasının dosenti olub.

Директор ЦЭУ доц.Гасанова Зохра Билал кызы
В 1966 году окончила городскую среднюю школу № 2. В 1966 году поступила в Азербайджанский государственный университет, на механико-математический факультет. В 1971 году окончила университет.
До 1980 года преподавала предмет «Информатика» в Нахичеванском педагогическом институте и математику в средней школе № 2 г. Нахичевани.
В 1980-1988 г.г. работала в АзИНХ им.Д.Буниатзаде на должности инженера-программиста Информационно-вычислительного центра, затем работала старшим инженером-программистом в Бакинском филиале ЛФЭИ им. Н.А.Вознесенского и повысилась до должности ведущего программиста. В 2001 году была принята в БГУ, диссертантом. В 2002 году была назначена на должность директора Информационно-вычислительного центра АГЭУ. В 2003 году защитила кандидатскую диссертацию на тему «Оптимальные способы решения синтезной задачи с одним входом и одним выходом» и получила ученую степень кандидата физико-математических наук.
В октябре 2010 года ИВЦ стал после реорганизации Центром информационно-коммуникационных технологий  (ЦИКТ). В настоящее время работает на должности директора ЦИКТ и доцента  кафедры «Информационная экономика и технологии» (0,5 шт.)