UNEC-in rektoru prof. Ə.Muradov: “UNEC-də əyani və qiyabi təhsil alanlara eyni şərait yaradılıb”
Azərbaycan  Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov qiyabi təhsil alan 1-ci kurs tələbələri ilə görüş keçirib. Universitet rəhbəri ali məktəbdə həyata keçirilən yeniliklər barədə tələbələrə məlumatlandırıb.
Rektor çıxışında qiyabi təhsildə ilk dəfə kredit sisteminə keçilməsindən danışıb. Ə. Muradov bildirib ki, əyanə və qiyabi təhsil formasında oxumasından asılı olmayaraq bütün tələbələrə universitetdə bərabər şərait yaradılıb. Gənc müəllimlərin tədris prosesinə cəlbi istiqamətində atılan addımlardan danışan rektor, yaşı 30-a qədər olan magistr təhsilli gənclər arasında elan edilən müsabiqəyə 411 nəfər müraciət etdiyini və onlardan 117 nəfərin birinci mərhələyə seçildiyini bildirib. Onların arasından seçilən 20 nəfər müəllim adını qazanıb. Təhsildə innovasiyanın tətbiqinin əhəmiyyətindən söz açan Ə.Muradov “Elektron universitet” layihəsi barədə məlumat verib.
Qiyabi təhsil alanların asudə vaxtlarının daha səmərəli keçirmələri üçün UNEC-in Yaradıcılıq mərkəzinin və Radio UNEC-in imkanlarından yararlanmaq məsləhət görülüb.
1-ci kurs tələbələrinin stimullaşdırılması barədə sualına cavab verən rektor qeyd edib ki, imtahan sessiyasında hər kurs üzrə ən yüksək nəticə göstərən 15 tələbəyə əlaçı təqaüdü veriləcək. Həmçinin rektor, tələbələrə təqaüd və təcrübə proqramlarında aktiv iştirak etməyi tövsiyə edib.

A.Muradov: “Full-time and Part- time Students were created the same conditions at UNEC”
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov held a meeting with a first-year part-time students. Head of the University informed the students about the novelties implemented at the higher institution.
In his speech, Rector spoke about the passage to credit system in part-time education. A.Muradov noted that all students were created the same condition at the university, regardless of the fact they are full- time or part-time students. Speaking on the steps aimed to attract young teachers in the teaching process Rector, said that 411 candidates applied for the competition announced among the Masters under 30 and 117 of them were selected for the first stage. 20 applicants among them are already our teaching staff members. A.Muradov delivered information about the “E-University” Project highlighting the significance of the application of innovations in education.
To spend more efficient leisure time part-time students were recommended to benefit from the opportunities provided by UNEC Creative Center and Radio UNEC.
Responding the question about the stimulation of the first year students, rector noted that during the exams 15 students with highest results on each course will be granted with the scholarship of honors. In addition, Rector recommended them to be active participants of Scholarship and Internship Programs.