UNEC-in rektoru prof. Ə.Muradov: “UNEC-də əyani və qiyabi təhsil alanlara eyni şərait yaradılıb”
Azərbaycan  Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov qiyabi təhsil alan 1-ci kurs tələbələri ilə görüş keçirib. Universitet rəhbəri ali məktəbdə həyata keçirilən yeniliklər barədə tələbələrə məlumatlandırıb.
Rektor çıxışında qiyabi təhsildə ilk dəfə kredit sisteminə keçilməsindən danışıb. Ə. Muradov bildirib ki, əyanə və qiyabi təhsil formasında oxumasından asılı olmayaraq bütün tələbələrə universitetdə bərabər şərait yaradılıb. Gənc müəllimlərin tədris prosesinə cəlbi istiqamətində atılan addımlardan danışan rektor, yaşı 30-a qədər olan magistr təhsilli gənclər arasında elan edilən müsabiqəyə 411 nəfər müraciət etdiyini və onlardan 117 nəfərin birinci mərhələyə seçildiyini bildirib. Onların arasından seçilən 20 nəfər müəllim adını qazanıb. Təhsildə innovasiyanın tətbiqinin əhəmiyyətindən söz açan Ə.Muradov “Elektron universitet” layihəsi barədə məlumat verib.
Qiyabi təhsil alanların asudə vaxtlarının daha səmərəli keçirmələri üçün UNEC-in Yaradıcılıq mərkəzinin və Radio UNEC-in imkanlarından yararlanmaq məsləhət görülüb.
1-ci kurs tələbələrinin stimullaşdırılması barədə sualına cavab verən rektor qeyd edib ki, imtahan sessiyasında hər kurs üzrə ən yüksək nəticə göstərən 15 tələbəyə əlaçı təqaüdü veriləcək. Həmçinin rektor, tələbələrə təqaüd və təcrübə proqramlarında aktiv iştirak etməyi tövsiyə edib.

А.Мурадов: «В UNEC созданы равные условия для тех, кто получает образование, как на очном, так и заочном отделении»
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалят Мурадов провел встречу со студентами 1-го курса, получающими образование заочно. Руководитель университета проинформировал студентов о нововведениях в университете. В своем выступлении ректор рассказал о том, что в заочном образовании впервые перешли на кредитную систему. А.Мурадов заметил, что не зависимо от формы обучения (очное и заочное), для всех студентов университета созданы равные условия.
Говоря о шагах в направлении привлечения молодых преподавателей к процессу обучения, ректор отметил, что на объявленный конкурс среди молодых людей до 30 лет, с магистерским образованием,  откликнулось 411 человек, и из них  117 человек были отобраны на 1-ай тур. Отобранные, среди них,  20 человек стали преподавателями.  Касаясь значения применения инноваций в образовании, А.Мурадов рассказал о проекте «Электронный университет». Для лучшего времяпрепровождения обучающихся заочно студентов, им было рекомендовано воспользоваться возможностями Центра творчества UNEC и  «Radio UNEC».
Отвечая на вопрос о стимулировании студентов 1-го курса, ректор отметил, что по каждому курсу, 15 студентам, показавшим в экзаменационную сессию самый высокий результат, будет выдаваться стипендия отличника.  Также ректор рекомендовал студентам активно участвовать в стипендиальной программе и программе практики.